Wpis z mikrobloga


1. Jak mam podłączone słuchawki z mikrofonem do laptopa, to po jakimś czasie przestają grać.
Mireczki, mam laptopa Lenovo y50-70 i kupiłem sobie słuchawki HyperX Cloud, bo chciałem od dłuższego czasu zamknięte, a przy okazji mikrofon do gier też się przydaje (a ten jest odłączany). Tylko jest problem, w lapku jest jedno wejście/wyjście audio, więc mam przejściówkę 2x mini jack na 1x mini jack (była razem ze słuchawkami). No i używając te słuchawki na laptopie po jakimś czasie wywala dźwięk na wyjściu słuchawkowym i muszę resetować kompa (próbowałem wszystkiego innego), żeby znowu wszystko hulało.

2. Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro jest spoko do słuchawek czy lepiej wziąć coś innego?
Stwierdziłem, że kupię kartę dźwiękową na usb i nie będzie tego problemu, a przy okazji jakość dźwięku się poprawi, ale tak czytam i czytam i za cholerę nie wiem, którą wybrać i czy w ogóle jest sens. Chciałem kupić Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, ale nie mam i tak głośników 5.1, więc nie wiem, czy jest sens ją kupować (może lepiej coś w tej cenie ze wzmacniaczem słuchawkowym?).

3. Karta dźwiękowa na usb vs zintegrowana - czy naprawdę jest ogromna różnica?
Poza tym przejrzałem mnóstwo filmików, przeszukałem wykop, reddit i różne fora (w tym elektrodę) i jedni mówią, że nie warto, bo obecne integry są super, że to nie to, co kiedyś, a drudzy zaś, że różnica jest, ale coś tam i już sam nie wiem... A nie znam nikogo, kto ma zewnętrzną kartę dźwiękową, żebym mógł to porównać.

#creative #soundblaster #audioboners #hyperx #cloud #hyperxcloud #audio #sluchawki #kartadzwiekowa #pcmasterace #csgo (bo pewnie ogarniajo)

PS Dodam jeszczel, że laptop ma optyczne wyjście audio, więc integra chyba nie jest taka zła.
najman - ! tl;dr Warto kupić kartę dźwiękową na usb do słuchawek? Jak tak, to jaką? B...

źródło: comment_ZRPFNDOLChhtAdwwJjN2VHnOWYYKWC61.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@najman: takie to to ze zdjęcia mam i używam. Tyle tylko że mam zestaw 5.1 i dźwięk jest piękny. Na słuchawkach nie widzę różnicy... Za to na mikrofonie to już inna bajka. Dźwięk bardziej czysty i nie zniekształcony, a przy okazji gitarę se można do line-in podpiąć.

Więc do laptopa do czegoś większego niż słuchawki jest spoko, a do słuchawek Creative sprzedaje małe dongle USB ale co do jakości to niech
  • Odpowiedz