Wpis z mikrobloga

[ #ksiazki ]

Mureczki, szukam książki, której fabuła jest mniej więcej taka:

- jest sobie jakiś bohater,

- dzieje się jakaś inba i nagle ktoś np. tajemniczo znika / dzieją się dziwne rzeczy i np. znikają kolejni ludzie / mają miejsce jakieś inne tajemnicze zdarzenia

- i ten bohater próbuje ogarnąć o co cho i tak dalej

- raczej nie typowy-kryminał, gdzie kogoś zwyczajnie mordują i próbują znaleźć mordercę - przeczytałem ich już od groma i trochę mi się przejadły.

- nie jestem fanem fantastyki, ale mogą pojawić się jakieś okultystyczne akcje czy coś, ale to nie koniecznie, głównie zależy mi na tym, żeby było trochę tajemniczo i nie wszystko było czarno-białe, mam nadzieję, że zrozumiecie co mam na myśli. :)

Może ktoś czytał coś podobnego i byłby w stanie mi coś polecić. Będę bardzo wdzięczny. Dziękuję. :)
  • 13
@steemm: Cobena znam, ale jakoś nie przepadam za nim. "Zabójcza pamięć" sądząc po opisie z lubimyczytac wydaje się ciekawa. Dziękuję. :)

@mm901 - jasne, jak coś ciekawego znajdę to dam Ci znać. :)
@Naciass: Domyślałem się, że on pewnie coś podobnego mógł napisać i czekałem aż ktoś coś rzuci. Przeczytałem dawno temu 'Miasteczko Salem' i było całkiem znośne. A sam opis "Łapacza snów" jest co najmniej interesujący. Dzięki! :)
@PrawyKuba Nie będę Ci spojlerować, przeczytaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja czytałam ją kilka lat temu, ale zapomniałam w ogóle autora i tytułu (ale fabuła kozak :D) i nie mogłam jej kompletnie nigdzie znaleźć. Jak już się poddałam, chyba 2 lata temu przeszukiwałam jakiś kosz z książkami w Media Markt i fuksem znalazłam ją za jedyne 9.99 ( ͡° ͜ʖ ͡°)