Wpis z mikrobloga

#office #kiciochpyta
Mirki, pytanko. Czy wie ktoś czy można inaczej (skuteczniej) rozwiązać następujący problem w Wordzie:
- tabela ciągnie się przez parę stron, musi być powtórzony nagłówek z pierwszego wiersza, a dodatkowo nad tabelą musi być zaznaczone, że jest to "cd. tabeli"

Rozwiązania na które wpadłem:
- Dodanie "cd. tabeli" w nagłówkach stron i podział na sekcje, tak by ograniczyć nagłówek tylko do tego obszaru. Efekt jest marny bo sekcje słabo działają w Wordzie, szczególnie jak jest ich dużo. Wszystko zaczyna się je...ć, szczególnie w przypadku marginesów lustrzanych. To rozwiązanie więc skreślam.

- Podział tabeli na jednostronne mniejsze tabele i wtedy wstawienie sobie wiersza na spokojnie na każdej stronie. Minusem tego jest przesuwanie się wszystkiego i rozjeżdżanie w przypadku edycji tekstu przed tabelą.

- Dodawanie "cd. tabeli" w blokach tekstu na każdej stronie i kotwiczenie ich. Minus taki, że jest to czasochłonne i bloki tekstu i tak mają tendencję do rozjeżdżania się.

- Dodanie wiersza przed nagłówkiem w tabeli, usunięcie zewnętrznego obramowania i wstawienie tam "cd. tabeli", a następnie powtórzenie go wraz z nagłówkiem, dalej na początku tabeli wstawiamy pole tekstowe z pełnym białym tłem i ukrywamy pod nim znacznik. Mamy znacznik na każdej kolejnej stronie, ale na początku go nie ma. To aktualnie stosuję, bo uważam to rozwiązanie za najskuteczniejsze, ale bardzo "na okrętkę".

Z tego powodu chciałbym wiedzieć czy jest jakieś dedykowane rozwiązanie przewidujące ten problem? Nieważne jest tutaj po co chcę to osiągnąć i dlaczego tak ma to wyglądać, po prostu jeśli ktoś zna dobry sposób, lub miał podobny problem to byłbym wdzięczny za info ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 2
@binio36901 Dzięki, ale nie interesuje mnie zmiana sposobu pisania całego tekstu :P. Jak Word tego nie przewiduje to jak już pisałem poradziłem sobie siłą, ale możliwe że jest jakaś opcja, której nie znam.