Wpis z mikrobloga

Chciałem dodać ten artykuł ze strony KOD jako znalezisko ale nie mogłem wymyślić tytułu ani opisu.

Zostawię to tutaj bez komentarza.

Opis "rzeczywistości" w jakiej "funkcjonują" obrońcy demokracji mówi sam za siebie.

http://koduj24.pl/boze-daj-mi-cierpliwosc/
MAGDA DYGAT: Boże, daj mi cierpliwość!

Jestem przerażona, ale nie przestraszona.
Ja się już dawno przestałam bać. Może to przychodzi z wiekiem. Co mogą mi zrobić? Rodzice nie żyją, nie mam dzieci.
(...)
Dzisiaj moi znajomi za egzekwowanie wolności słowa dostają wezwania do prokuratury, są zwalniani z pracy − przyznają, że zaczynają się bać, a jednocześnie słyszę: „To jeszcze nie jest reżim ani dyktatura”.
(...)
„My już nie doczekamy życia w demokratycznej Polsce”- mówią weterani okupacji niemieckiej i sowieckich prześladowań. To jest tragiczne wyznanie.
(...)
Zaczęliśmy po roku 1989 oddychać, byliśmy wolni i najbanalniej mówiąc szczęśliwi, choć nie było od razu tak łatwo, a teraz mamy to wszystko tracić dla chciwych władzy bezkręgowców.
(...)
Właściwie w ogóle w życiu nie jest łatwo, zagrażają nam kleszcze, bakterie, gruźlica, AIDS, potopy, pożary trzęsienia ziemi. Że już nie wspomnę o jakże ostatnio popularnych pedofilach, fanatykach religijnych i demagogicznych dziennikarzach popierających „dobrą zmianę”.
(...)
Na ostatnim pochodzie KODu usłyszałam: „Przestraszyłem się, że sam zaczynam nienawidzić, a przecież nie chcę być takim człowiekiem jak prezes”.
(...)


#kod #pis #nowoczesnapl #po #kaczynski #petru #kijowski
  • Odpowiedz