Wpis z mikrobloga

@PieceOfShit: wyjscie midi usb? albo ma wyjscie midi lub usb albo oba. jesli midi to potrzebujesz karty/interfejsu midi. jesli usb to sciagasz sterowniki, instalujesz i szukasz jakiegos programu w ktorym moglbys pograc.
  • Odpowiedz
@PieceOfShit: LMMS albo ardour. zadnego z nich nie uzywałem ale z tego co wiem sa darmowe. no i do tego pogoogluj "free vst"
edit: sorry, ale mogłem się mylić co do tego że są darmowe. spróbuj może reapera od cockos. nie jest darmowy, ale bardzo tani. no i do tego ma nieograniczony czas i możliwości wersji demo
  • Odpowiedz
@bscoop: dzięki za obszerną listę linków. Pobrałem wszystko, ale nie obyło się bez problemów. Z tego co rozumiem, oczywiście pierwszy to sterownik, dalej vst4free jest jakimś tam kombajnem muzycznym który może używać pluginów .dll które są na końcu listy. Niestety nie radzę sobie z konfiguracją.
Udało mi się przetestować samo połączenie programem midi-ox, gdzie za wejście podałem mój keyboard a wyjście microsoft gs wavetable synth i to działa, lecz z opóźnieniem
  • Odpowiedz
@PieceOfShit: Sorry, ale ten program który poleciłem działa jako midihost jest dużo bardziej skomplikowany, niż wersja z którą kiedyś miałem do czynienia.

Poniżej daję demo do FL Studio: https://www.image-line.com/flstudio/
Programik jest DAWem, ale demko też się sprawdzi jako rozbudowany host do vstków, dodatkowo będziesz mógł załadować efekty w mikserze.

Nie zapomnij tylko wejść w ustawieniach w zakładkę audio, zmienić "podstawowy sterownik dźwięku" na "ASIO4ALL" i ustawić buffer size na możliwie jak
  • Odpowiedz