Wpis z mikrobloga

W wyniku rozbioru Węgier po I wojnie światowej w granicach Polski znalazły się nie tylko tereny byłych zaborów ale też fragment terenu należacego do Węgrów od kilkuset lat. Węgrzy do dzisiaj traktat w Trianon postrzegają jak krzywdzący.

Czy w imię sprawiedliwości i podziękowania Węgrom za wielosetletnią przyjaźń oraz obecne wsparcie Orbana w walce z Brukselą powinniśmy Madziarom zwrócić te ziemie?

#ankieta #4konserwy #neuropa
Pobierz szurszur - W wyniku rozbioru Węgier po I wojnie światowej w granicach Polski znalazły...
źródło: comment_C2CtYVIGIES4EdeWoWEExZphAG19Efr7.jpg

Czy popierasz zwrot polskiej części Orawy Węgrom?

  • Tak. 36.1% (159)
  • Nie. 63.9% (282)

Oddanych głosów: 441

  • 29
Spór o Morskie Oko spór terytorialnymiędzy Węgrami a Galicją o tereny wokół Morskiego Oka i Dolinę Rybiego Potoku, sięgający końca XVI wieku, a rozstrzygnięty na korzyść Galicji w sądzie polubownym w roku 1902.
Początki sporu o tereny tatrzańskie miały miejsce w wieku XVI, gdy dotyczył on główniePodhala. Dopiero w XIX wieku ciężar sporu przesunął się na Tatry i Morskie Oko. Genezą sporu było niedoprecyzowane rozgraniczenie terenów prywatnych położonych po obu stronach granicy.
Pobierz bijotai - Spór o Morskie Oko spór terytorialnymiędzy Węgrami a Galicją o tereny wokół...
źródło: comment_2P2aqT7pL4MyPSaBxoYzo0pia3cN2I54.jpg
Co do przyjaźni to bywało rozmaicie
_W końcu stycznia 1657 przez Karpaty ruszyła do Polski w kierunku na Lwów armia siedmiogrodzka w sile około 25 tys. wojska, do której w Medyce dołączyło ok. 8–10 tys. Kozaków pod dowództwem Antona Żdanowicza.
Podszedł pod Lwów, lecz nie zdobył go, a po starciu z niewielkimi siłami Rewery Potockiego odszedł w kierunku Krakowapaląc i rabując po drodze: m.in. Duklę, Rogi,Lesko, Sanok, Łańcut, zamek w Odrzykoniu. Nie
@szurszur: Antagonizowaniem jest wzywanie do wyzbycia się części terytorium etnicznie i historycznie Polskiego na rzecz Węgier mające na celu wywołanie de facto konfliktu między nami a Węgrami bo do tego to doprowadzi jak każdy konflikt graniczny. Logiczne.

A flage WIelkich Wegier kibice prezentowali.


Nie masz widzę pojęcia zupełnego o środowisku kibicowskim ale widzę, że jako naczelny janusz wypowiedzieć się zawsze musisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) porozmawiaj trochę
@AndrusZgc: Doskonale mam pojecie. Ten temat to troling.
Co do mapy to skoro srodowiska narodowe z portalu kresy.pl zamieszczoną mapke z zasiegiem osadnictwa ukrainskiego z poczatku XX wieku uznaja za roszczenia Ukrainy wobec Polski to ja tak samo moge przedstawiac mape wegierskich kiboli.

Na bank nie utożsamiam z interesem państwa poglądów reprezentowanych przez Twoją stronę które są po prostu bezsensowne, prezentują taką wizję polityki jaką prezentuje chociażby PO i Nowoczesna w
@szurszur:

Zmieniasz temat. Ja pisalem o Ukrainie a Ty o Niemczech. Pewnie po to aby nie przyznac, że PiS jest niechetny Rosji czyli tak jak pisalem Twoje teorie wyznaje w Polsce margines.


Co mnie obchodzi PiS xD? Skoro oni od dawna są jawnie antyrosyjscy? Nie wiem czy zauważyłeś ale było to porównanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taki margines, że nikt w Polsce na manifestacjach czy stadionach nie
Pobierz AndrusZgc - @szurszur: 
 Zmieniasz temat. Ja pisalem o Ukrainie a Ty o Niemczech. Pew...
źródło: comment_b0kX2S9tzCmxroCTXstvlnOXvhpNqfp5.jpg
Co mnie obchodzi PiS xD? Skoro oni od dawna są jawnie antyrosyjscy?


@AndrusZgc: Jak to co? Watek zaczal sie od tego, że stwierdziełem, żewbrew temu co napisales Ukraine za wroga uznaje w Polsce margines.
Ty zaczales zmieniac go piszac nie na temat pomijajac niewygodne fakty piszac o PO i Nowoczesnej.

Róznice pomiedzy Fideszem a Jobbikiem sa. Ten drugi mowi cos w stylu , że to Rosja sie broniła na Ukrainie.
Dlatego
@szurszur:

Watek zaczal sie od tego, że stwierdziełem, żewbrew temu co napisales Ukraine za wroga uznaje w Polsce margines.


Widzę nawet tu przekręcasz fakty, wątek zaczął się od tego, że stwierdziłeś, że jako wroga Ukrainy nie postrzega nikt w regionie.
A postrzega chociażby Rosja, również Rumuni i Węgrzy otwarcie mówią o swoich roszczeniach i terytorialnych bardzo popularnych chociażby w Rumunii i związanych z prawami ich mniejszości narodowych, mniejszych zdecydowanie od mniejszości
Widzę nawet tu przekręcasz fakty, wątek zaczął się od tego, że stwierdziłeś, że jako wroga Ukrainy nie postrzega nikt w regionie.


@AndrusZgc: Proponuje abyś dokładnie czytał to co napisałem zanim zaczniesz mi coś zarzucisz.
Nie pisałem że "nikt w regionie nie postrzega Ukriany jako wroga" jak Ty twierdzisz. (co jest i byłoby prawdziwym twierdzeniem bo tak uważa tylko Rosja. prorosyjskie wypowiedzi z Czech czy Wegrier nie oznaczaja wrogosci do Ukriany)