Wpis z mikrobloga

#film

Wczoraj skończyłem oglądać "Trylogię Zemsty", zdecydowanie polecam, poniżej kilka słów na temat każdego z filmów:

1. Pan Zemsta- dość realistyczne podejście do tematu, opowiada o ojcu który mści się za porwanie córki, ale to nie jedyna zemsta w tym filmie. Dość krwawy, raczej w dość poważnym klimacie.

2. Oldboy- niesamowity, trochę efektów specjalnych, ciekawa fabuła trzymająca do końca, dość brutalny. Chyba podobał mi się najbardziej.

2. Pani Zemsta- zupełnie odwrotnie niż "Pan Zemsta", nieco "bajkowy", praktycznie na początku dowiadujemy się o co chodzi i wtedy rozwija się akcja. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich znajdzie się tam kilka elementów czarnego humoru. Żeby nie spoilerować opiszę sytuację ogólnie:

W korytarzu siedzi jakieś 10 osób, 9 trzyma nóż a jedna pałkę. Jeden z ludzi pyta faceta z pałką czy mu nie pożyczyć noża bo to co ma to może być za mało, w tym momencie koleś wyciąga z worka wielki topór i przyczepia do pałki.

Z filmów w podobnej tematyce polecam I Saw The Devil.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bocznica: Wszystkie znam. Zajebiste filmy. Finał Chasera oglądałem prawie na kolanach. :D
Od reżysera ujrzałem diabła polecam Słodko-gorzkie życie. Oprócz tego polecam Bedevilled 2010 i Spider forest - ten drugi to prawdopodobnie najlpeszy crime/mystery/horror jaki widziałem w życiu. I jeszcze Iggi (moss). I jeszcze wiele innych, ale kawa póki co nie działa jeszcze. xD
  • Odpowiedz
@bocznica: Obejrzałem wczoraj, podobał mi się, jednak były dwa momenty przy których nieco się skrzywiłem:

1. Gdy bohater ucieka przed policją po morderstwie w budynku. Widać że zostało to wepchane na siłę, przecież widać że nie było by problemu żeby policja go złapała. Goni go kilkunastu ludzi, kilka radiowozów i nic, no bez przesady...

2. Pościg po akcji w Dokach zaleciał tandetą. Widać że obraz za tylną szybą został podstawiony,
  • Odpowiedz