Wpis z mikrobloga

Do jakiego etapu mogę przerobić samochód konstrukcji ramowej, gdzie numer jest nabity na ramę, żeby nadal był uznawany na przeglądach za ten który jest w papierach? Swap silnika? Przerobienie zawieszenia? Zmiana kabiny?

#motoryzacja #prawo #mechanika
  • 11
  • Odpowiedz
@Vein: silnik to czesc zamienna, zawieszenie rowniez - ma spelniac swoje zadanie. wnetrze to Twoja sprawa. czasem jak wprawnie ożenisz ćwiare to też przejdzie. trudno powiedzieć.
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: @Stitch: Swap można, można nawet zmianę sposobu zasilania (paliwo) z benzyny na diesla i w drugą stronę. Mam żuka z dieslem gdzie w latach gdzie go produkowano nikt nie myślał o dieslu w żuku.
@DBF2B chodziło mi o zmianę kabiny na inną, np na ramie żuka zbudować rat roda z kabiną z Gaz69 i jakimś 6 cylindrowym silnikiem, obniżone zawieszenie, z przodu oś żeliwna (np jak była w lublinach)
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: jest zgłoszony, wbity w dowód (zmiana pojemności i sposobu zasilania) Jeżeli swapujesz w obrębie tego samego modelu silnika to już nigdzie zgłaszać nie musisz. Bo nie zmienia się sposób zasilania ani pojemność.
  • Odpowiedz
@miroslavix: nie ma problemu z tego co mi wiadomo. Kiedyś robili problemy jak wsadzałeś diesla do samochodu gdzieś nigdy nie było w tym modelu.
  • Odpowiedz