Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam taką dziwną sprawę...

Wczoraj u mojego dziadka trafiłam na awizo przesyłki. Był tam właściwy adres, ale zamiast nazwiska dziadka była nazwa jakiejś firmy...

Dziadek stwierdził, że dostaje takie awiza już od dwóch lat. Pomyślałam sobie, że to może taka akcja, jak u jednego z Mirków, gdzie jakaś firma zarejestrowała działalność w jego mieszkaniu prywatnym, żeby robić długi link

Zaczęłam więc grzebać w CEIDG i się okazało, że żadna firma nie jest zarejestrowana w mieszkaniu dziadka. Ufff...

Ale za to w internecie jest strona tej firmy. I tam figuruje już adres dziadka jako biuro. Nie ma tam żadnych nazwisk, za to jest numer telefonu. Poszperałam trochę bardziej i okazało się, że strona ma podstrony (ukryte) i na tych podstronach jest inny numer telefonu.
Wrzuciłam te numery do wyszukiwarki i drugi (ten z podstrony) pojawił się na zumi pod firmą o podobnej nazwie do tej z awizo (w nazwie firmy było jeszcze nazwisko kobiety).

W CEIDG firma tej kobiety faktycznie figuruje (ale jest zamknięta od zeszłego roku):
- zarejestrowana nazwa firmy zawiera nazwę z awizo dziadka,
- firma została założona w 2010 roku, tak samo, jak strona internetowa,
- zarejestrowany adres nie zgadza się z adresem dziadka (tylko województwo się zgadza).

I teraz mam pytania:
- w jakim celu ktoś korzysta/korzystał z adresu mojego dziadka na swojej stronie internetowej?
- czy dziadek może mieć z tego tytułu jakieś problemy?
- do kogo można się zgłosić z czymś takim (nie wiem, czy to w ogóle podlega pod jakiekolwiek łamanie prawa)?

Dodam, że dziadek kupił to mieszkanie w 2002 roku od właściciela o innym nazwisku niż kobieta, która korzysta na swojej stronie z adresu dziadka, więc nie ma opcji, że ta kobieta mogła wcześniej mieszkać w tym mieszkaniu i na stronie po prostu został jej stary adres.

Oczywiście dzwoniłam na oba numery po kilka razy, ale nikt nie odebrał.

Nie wiem jak to otagować: #polska #prawo #dzialalnoscgospodarcza
  • 4
  • Odpowiedz