Wpis z mikrobloga

Miruny, moja staruchna #szosa na grupie Shimano RSX służy mi już parę lat. Mój #rower miał wymieniany łańcuch już dwukrotnie, powoli niestety zaczna się problem z zębatką 11 na kasecie -> trzebaby powoli zacząć zastanawiać się nad zamiennikiem żeby następny sezon przejeździć już na nowej. Co byście mi poradzili? Już wybór kaset siedmiorzędowych jest ograniczony, dodatkowo chciałbym najniższe przełożenie mieć na 11 zębach, a nie 12.
  • 13
  • Odpowiedz
@zgredek_z_fabryki_kredek: korba Shimano Acera (więc w sumie niska półka tak jak RSX) kosztuje groszaki tylko nie wiem czy to dobry pomysł kupowanie czeguś takiego :)
Najchętniej to bym kupił coś klasy Shimano Sora tylko chyba wszystkie zaczynają się od 12 zębatek :<

Ktoś z Was jeździ na szosie z takim przełożeniem?
  • Odpowiedz
@Tomeek: właśnie stąd problem. Bardzo lubię ten rower, w ogóle nie ciągnie mnie to szosy karbonowej i trendu "minimalizacji wagi" - 5 kg różnicy przy moim poziomie to żadna różnica, a wolę moją ulubioną stalową ramę i napęd, który w razie awarii wymienię za dwie stówki, nie osiem. No i obręcze stalowe, które spotkają się z krawężnikiem nieraz i to przeżyją, a ja nie będę żył w strachu, że coś
  • Odpowiedz
@Tomeek: Dzięki! Widziałem już tę tabelkę tylko zwątpiłem - widzę, że teraz to HG70 sprzedawane jest jedynie w wersji ośmiorzędowej. Według tego wątku można się bawić w przerabianie takich kaset - w sumie mógłym wtedy wywalić największą zębatkę bo mi 30 nie jest zbyt potrzebne :)
Ma to sens, jak kaseta już będzie dogorywać (bo póki co tylko ta jedna zębatka tak od czasu do czasu przeskakuje) to podejmę decyzję.
  • Odpowiedz