Wpis z mikrobloga

Mirki, na granicy Gdańska i Sopotu, przy Drodze Zielonej, stoi Intermarche, a pod nim bankomat Euronetu.
Chciałem przed chwilą wypłacić pieniądze, ale klawiatura podejrzanie "ciężko" pracowała, do tego przyciski po wciśnięciu nie chciały odskakiwać, poza tym zastanowiły mnie te małe litery z polskimi ogonkami. Nie wypłaciłem ostatecznie. To może być jakaś lipna nakładka skimmerska, więc ostrzegam przed wypłatą, zgłosiłem przed chwilą sprawę do Euronetu.

#sopot #gdansk #skimming #bankomat
Bianconero - Mirki, na granicy Gdańska i Sopotu, przy Drodze Zielonej, stoi Intermarc...

źródło: comment_pZXrhzfDuqgEOxRCHrT1mrgeESUkfOl2.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a próbowałeś oderwać/podważyć? Większość skimmerów jest z kamerką w listwie a nie nakładką, więc miałbyś nie lada rarytas. :)


@niebezpiecznik-pl: ale gdyby to był prawdziwy skimmer, to by było najgłupsze co można zrobić. tzn. ujawnić skimmer i spłoszyć ew. pilnujących go.
Prawidłowo się @Bianconero zachował, nie ruszając i zgłaszając "do banku" (o ile można o Euronecie tak mówić). Który może sprawę popchnąć w odpowiednią stronę - zgłosić policji, ma
  • Odpowiedz
@Bianconero: Dobrze zrobiłeś, niech fachowcy ocenią. Kiedyś skimmery można było stosunkowo łatwo rozpoznać, bo jak każda nakładka - wystawały mniej lub więcej nad płaszczyznę obudowy automatu. Teraz, jak wydziwiają z wyglądem bankomatów, to już niczego nie można być pewnym ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Bianconero to jest zwykla klawiatura i nie ma tu nic podejrzanego. Nie da sie nalozyc nakladki na klawiature aby byla rowna z facja.
Co do Twojego zdjecia z inna klawiatura i porownywania to powiem tyle, ze porownujesz 2 modele klawiatury.
  • Odpowiedz
@Bianconero: witam sąsiada. Wypłacałem tam pieniądze raz w życiu ponad miesiąc temu... Mam nadzieję, że się nie dałem nabrać. Daj znać jak odpowiedzą, ok? :-)
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiałem, czy nie dałoby się ograniczyć skali tego rodzaju przestępstw jednym prostym sposobem?? wiele bankomatów dziś, przed transakcją wyświetla reklamy, a gdyby tak rozpoznawać (przecież są kamery), że ktoś się zblizył do bankomatu i w tym momencie wyświetlić na ekranie zdjęcia jak powinna w TYM bankomacie (w tym modelu bankomatu) wyglądać klawiatura i szczelina na kartę?? Rozwiałoby to wszelkie wątpliwości. Rozwiązanie proste, tanie i skuteczne.
  • Odpowiedz
Rozwiązanie proste, tanie i skuteczne


@siutek: rozwiązanie dość drogie, bo zmniejsza wpływy z reklam i nie za do końca skuteczne, bo oszuści musieliby *tylko* dostosować swój design.
  • Odpowiedz
@Aleoledacfaraddadf: tak, tylko wiele bankomatów już teraz pokazuje komunikat "trwa realizacja" (czy coś w tym stylu) i w tym czasie pokazują reklamę np coca-coli. Czyli działoby się to tak: podchodzisz do bankomatu, ten wykrywa, że ktoś przy nim stoi nieco dłużej (eliminuje w ten sposób osoby mijające urządzenie w bliskiej odległości), pokazuje info jak powinny wyglądać klawiatura i szczelina - ten obraz posotaje do momentu wpisania PINu (czy wyboru języka
  • Odpowiedz
@hrumque: bankomaty mają GPSy? Dlaczego przy próbie ich przechylenia banknoty nie są barwione? Przecież pozwoliłoby to ograniczyć przypadki kradzieży całych bankomatów.
Jako bramki VPN nadal stosuje się czasami Mikrotik?
  • Odpowiedz
@Aleoledacfaraddadf:

bankomaty mają GPSy?

Nie jestem uprawniony do udzielania takich odpowiedzi. Sam chyba rozumiesz...

Dlaczego przy próbie ich przechylenia banknoty nie są barwione? Przecież pozwoliłoby to ograniczyć przypadki kradzieży
  • Odpowiedz