Wpis z mikrobloga

Halo, mirki, bo pisze prezentacje o językach programowania i może ktoś, każdy od swojego języka coś dodać na szybko bo nie wiem dokładnie co się w danym języku pisze? To znaczy wiem z grubsza ale potrzebuje coś takiego napisać jak to (to też nie wiem czy dobrze w Javie). Potrzebuje jeszcze do javascript, php, c++, c, python, visual basic. W senie po polsku ja sobie potem przetłumacze to. Dzięki jak coś :)

Java

Today for:
- Servers/ servelets/ web back-door
- Android and other mobile application
- Transaction ??

#programowanie
  • 37
@MrFisherman:

C - sterowniki, ew. embbed czasem, kernele itd

C++ - programy nastawione na wyjdaność głównie, ale ogólnie to język o bardzo szerokim zastosowaniu do wszystkiego się nadaje (w odpowiedniej odmianie: style pisania, biblioteki). Strony www można w nim sensownie robic, kernele można, wszystko można.

Python - ogólne programowanie tam gdzie nie musisz mieć najwyższej możliwej wydajności

Java - podobnie jak Python, z tym iż cięższa. Była popularna też w "appletach
@michalfranc:

Rust to C++ z dodatkowymi zabezpieczeniami (w C++ też da się pisać tak bezpiecznie ale trzeba uważać :P)
D dość podobnie.

C# to C++ z rakiem.

p.s. jeszcze Haskel, Perl, Erlang
C# to C++ z rakiem.

wtf?


@marnyTrud: Kilka lat temu w okolicy Drogi Mlecznej nas wszechświat podzielił się ponownie na dwa równoległe Universy.

W jednym C++ wydał standard C++14, oraz pracuje nad C++17 - porządek, logika, międzynarodowy komitet standaryzacji, przenośny, [prawie całkowicie] otwarty, itd.

W drugim dostał raka - nastawienie na microsoft, brak takiej standaryzacji itd.
Napisał byś w C# kernel (nie windowsa :P)? (Bo w C++, czy tam Rust, spokojnie
@rfree: coś Ci się ostro #!$%@?ło. C# w wielu miejscach różni się od C++, zaczynając od tego, że ma GC i jest kompilowany do IL (bez maszyny wirtualnej na komputerze klienta nie pojedziesz), a C++ kompilowany jest do bytecode (przez co na każdą architekturę i na każdy osobny syst. operacyjny musisz to ponownie przekompilować), że o tym, że C++ zawsze kompiluje od razu wszystko i zawsze taszczy to ze sobą przez