Wpis z mikrobloga

W Tokio niesamowite jest to że nawet gdybyście każdy posiłek do końca życia jedli w restauracji to i tak nie bylibyście ich wszystkich w stanie przetestować bo jest ich tu blisko 100 000... kto by się przejmował gotowaniem w takim mieście. Mógłbym tu mieszkać tylko pod warunkiem że było by mnie stać na jedzenie tylko w restauracjach bo inaczej bym się źle czuł że to wszystko mnie omija.

Przykładowo dzisiaj zjadłem obiad w koreańskiej restauracji gdzie z plakatów na ścianach spoglądały na mnie wokalistki Girls Generation a z głośników płynął k-pop ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tymczasem czas godnie pożegnać Japonię. Ciekawostka, jak idziecie do klubów to zabierajcie paszport bo często dają zniżkę gaijin/ traveler discount, dzisiaj zamiast 2500 yen zapłacę 1500. Dyskryminacja mężczyzn jest tutaj znacznie bardziej posunięta bo zdarzają się imprezy że kobiety mają darmowe wejście, darmowe lody i specjalne strefy do siedzenia tylko dla nich. Niektóre kluby wpuszczają tylko ludzi w wieku 20+.

#japonia #artofleaving
d.....s - W Tokio niesamowite jest to że nawet gdybyście każdy posiłek do końca życia...

źródło: comment_449Si4Wh4UFzLPkSE7qUQ0jOGb2JuQqo.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Tokio niesamowite jest to że nawet gdybyście każdy posiłek do końca życia jedli w restauracji to i tak nie bylibyście ich wszystkich w stanie przetestować


@dawid-rams: a to nie jest prawdziwe dla każdego wielkiego miasta?
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Jak wygląda koszt jedzenia na mieście tam u nich?


@ykuleczka: większość moich dań głównych oscyluje ok 1000-1200 yen ale możesz tez kupić ciepłe bento w Hotto Motto i zjeść na ławce. Za 360 yen zjadłem dzisiaj bardzo porządny i sycący posiłek.
  • Odpowiedz
@isomalta: @dawid-rams:
bo nam się wydaje, że jak klub to musi być interakcja mężczyzna-kobieta.
W Japonii tak nie jest. One czy oni nie są gejami czy lesbijkami, po prostu już od czasów przedszkola są w grupach. Wiele szkół dalej jest tylko dla dziewczyn i nie wszystkie są zupełnie koedukacyjne. Gdy dorastają dalej są w swoich grupkach, same dziewczyny jeżdżą na wycieczki, chodzą na imprezy, organizują różne spotkania i
  • Odpowiedz
@ama-japan: No właśnie tych interakcji jest bardzo mało i jak się patrzę na ludzi to mam wrażenie że każdy jest w swoim świecie, bardzo dużo dziewczyn jest w parach z koleżanką i całą noc się bawią razem. I przez pół imprezy do puki się coś nie rozkręci każdy jest na telefonie co mi akurat też pasuje.

To jest ciekawe co mówisz o tym życiu w grupie bo z drugiej strony
  • Odpowiedz
@dawid-rams: ten brak spontaniczności to faktycznie ale nie do końca, w grupie dobrych znajomych potrafią umówić się z godziny na godzinę, przeważnie po pracy. Kontakty Japończyk-Japończyk a Japończyk-Cudzoziemiec to są inne zagadnienia totalnie, w sensie że w kontakcie z nami są bardziej zapobiegawczy.
  • Odpowiedz