Wpis z mikrobloga

Próbuję z zdrowe żywienie. Nienawidzę jednak owsianki, a szkoda, bo płatki owsiane to dobro przy odchudzaniu. Uznałam, że nie będę się mordować z jedzeniem tej paskudnej brei i opracowałam swój sposób (pewnie wielu z was znany bo się czasem przewija na różnych blogach kulinarnych) - placki owsiankowe. Dzielę się przepisem, bo może jakieś inne mirki i mirabelki z #odchudzanie i #gotujzwykopem też nienawidzą tej paskudnej brei i szukają na nią sposobu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Placki owsiankowo-serkowe 1 porcja ok. 4 placuszki
3 łyżki płatków owsianych
1 łyżka otrębów (dowolnych)
1 jajko
2 łyżki białego serka (ja używam ricotty, ale serek wiejski też się sprawdza)
odrobina masła klarowanego lub oleju na patelnię

Przygotowanie to łatwizna i zajmuje jakieś 5 minut - wsypujemy składniki suche, dodajemy jajko, bełtamy widelcem, do tej masy dodajemy serek i mieszamy dokładnie. Nakładamy łyżką niezbyt duże porcje na rozgrzaną i natłuszczoną patelnię, smażymy z obu stron żeby były złociutkie. Podajemy z ulubionymi owocami, pasuje też do nich miód i syrop klonowy.
Nie umiem w kalorie i makro więc tego niestety nie podam...

Jak macie jakieś fajne sposoby na fit-śniadanie, to chętnie obczaję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z.....a - Próbuję z zdrowe żywienie. Nienawidzę jednak owsianki, a szkoda, bo płatki ...

źródło: comment_L8IluTerU31Vm2Pjb9Mm8pIJbtc9aRmr.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Nie umiem w kalorie i makro więc tego niestety nie podam...


@ziemniaczana_krolewna: Razem ok. 300 kcal. Zależy ile kto używa masła/oleju.

Tak na szybko, z internetu:
- 3 łyżki płatków owsianych = 37 x3 = 111 kcal
- łyżka otrębów = 25 kcal
- jajko (70 g) = 100 kcal
- łyżka serka wiejskiego naturalnego = 19 x 2 = 38 kcal

Fajny przepis :)
  • Odpowiedz
@Madzialena: ja nienawidzę owsianki z całego mojego serduszka ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ile razy byłam u dietetyka to w każdej diecie, codziennie na śniadanie OWSIANKA. Zamieniałam na kaszę jaglaną, ale też już zaczęłam mieć jej dość.
  • Odpowiedz
@matra: mi nie tyle węgle nie pasują z rana, co niektóre smaki i konsystencje. W zasadzie to na śniadanie toleruję głównie moje placki z owocami, kanapki i jajecznicę/omleta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ziemniaczana_krolewna: ja owsianke bjere i zalewam mlekiem.
na 100 g owsianki daje 250 ml mleka. Takie proporcje są idealne. Na 80 g 200 mll mleka.
Po ok 4- 5 minutowym pryczeniu w mikrofali 800w owsianka jest gotowa. ODstawiam ją do ostygnięcia.
Zazwyczaj wsadzam miske z owsianką do miski z zimną wodą w celu szybszego ochłodzenia.
W czasie gdy jem jajka owsianka stygnie.. Potem zjadam owsianke popijając herbatą.
Owsianka po ostygnięciu zamienia
  • Odpowiedz
  • 0
@ziemniaczana_krolewna Spróbuj zmielić płatki owsiane na mąkę w blenderze albo młynku do kawy. Albo dodawać i serek i banana. Placuszki wychodzą słodsze i nawet innych dodatków nie trzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz