Wpis z mikrobloga

Mirki spotkaliscie sie z takim czymś ze jboss wam sie odpalał mimo zmian w run.conf.bat zawsze z parametrami -Xms256m -Xmx768m -XX:MaxPermSize=256m ? Bo mi sie wypierdziela co chwile bo za mało ramu a nie moge znalezc miejsca skad od bierze to Xmx768m skoro w confie nawet domyslnie jest 128,512,256. #webdev #java
  • 15
  • Odpowiedz
@qusqui21: Wersja 5? Bo w 7 to już jest w standalone.conf (dla windows standalone.conf.bat). A szukałeś w plikach ciągu Xmx768? Może tak najłatwiej będzie zlokalizować...
  • Odpowiedz
@qusqui21: a możesz wrzucić gdzieś log ze startu serwera? a to w konfiguracji domyślne masz odkomentowane czy zakomentowane? bo jak zakomentowane to sprawdź czy nie masz w systemie ustawionej domyślnej wartości takiej: java -XX:+PrintFlagsFinal -version | findstr HeapSize
  • Odpowiedz
@qusqui21: To jeszcze sprawdź czy nie masz w zmiennych środowiskowych w systemie zdefiniowanej zmiennej JAVAOPTS, bo jak zobaczysz w skrypcie run.conf.bat to on POMIJA ustawianie JAVAOPTS jak jest wcześniej ustawiona. Więc coś musi ustawiać to wcześniej... Ewentualnie wywal z run.conf.bat linię

if not "x%JAVAOPTS%" == "x" goto JAVAOPTS_SET

żeby nadpisać te ustawienia zawsze
  • Odpowiedz
@Darjo: ale to sie ustawia dla serwera czy dla eclipsa? -startup
plugins/org.eclipse.equinox.launcher1.3.0.v20140415-2008.jar
--launcher.library
plugins/org.eclipse.equinox.launcher.win32.win32.x86
64_1.1.200.v20150204-1316
-product
org.eclipse.epp.package.jee.product
--launcher.defaultAction
openFile
--launcher.XXMaxPermSize
1024M
-showsplash
org.eclipse.platform
--launcher.XXMaxPermSize
1024m
--launcher.defaultAction
openFile
--launcher.appendVmargs
-vmargs
-Dosgi.requiredJavaVersion=1.6
-Xms40m
-Xmx512m
bo tutaj sobie zwiekszyłem.
  • Odpowiedz
@qusqui21: no to tam szukaj - nie mam juz konfiga na 5tke w domu, bo zmigrowane mam wszystko na 7ke, w robocie mam jeszcze chyba jakis workspace ale to dopiero w poniedzialek moge sprawdzic.
  • Odpowiedz
@Darjo: "-Dprogram.name=JBossTools: JBoss AS 5.1" -server -Xms256m -Xmx768m -XX:MaxPermSize=256m -Dsun.rmi.dgc.client.gcInterval=3600000 -Dsun.rmi.dgc.server.gcInterval=3600000 "-Djava.endorsed.dirs=C:\jboss5\jboss-5.1.0.GA\lib\endorsed" kurde jest DZIEKI WIELKIE (jakby ktos szukał to klikajac na serwer to jest tam open launch configuration)
  • Odpowiedz