Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj rozpoczęła się moja przygoda z #xiaomi #mi5 3G RAM/64GB BLACK ponieważ otrzymałem swoją przesyłkę dostarczoną przez #dhl od #ibuygou.

Po trackingu wszystko wyglądało wporządku, jednak rano w dniu dostarczenia zadzwonił do mnie kurier zapytać czy będę w mieszkaniu oraz dorzucił "tu jeszcze będzie opłata".

We mnie aż się zagotowało od tej wiadomości, ale gdy usłyszałem że jest to 90zł trochę ostygłem.

W paczce były łącznie 2szt Mi5 zadeklarowane na "fakturze" po 25$ każdy. Jednak sam fakt naliczenia vatu(zresztą po raz pierwszy w życiu) jest dość bolesny.

Mimo wszystko bardzo dziękuję @ibuygou za support :D

Myślę jednak, że te 99% paczek dotkniętych błogosławieństwem Matki Boskiej Bezvatowskiej jest zdecydowanie przesadzone.
Realnie oceniam to na jakieś 80%, szczególnie w ostatnim czasie co większość osób jest obciążona takimi drobnymi sumami od kwoty zadeklarowanej na przesyłce.

Strasznie mnie kujom w oczy te wszechobecne krzaczki nawet po wybraniu English i to że nie mam Sklepu Play na swoim nowym sprzęcie, więc liczę na jakieś wsparcie w tej sprawie sprawie, żebym mi nie wyszedł z tego przycisk do papieru :) Prośba do Xiaomi już poszła kilkanaście dni temu.


BoosterXS - Mirki, wczoraj rozpoczęła się moja przygoda z #xiaomi #mi5 3G RAM/64GB BL...

źródło: comment_hVeV5RBqEa94O2Oq7KngrWgvJDRnP648.jpg

Pobierz
  • 27
Mi ostatnio otwierali paczkę bo Majfrend na deklaracji napisał elektronika x sztuk * x $ i antena Wifi x sztuk i sprawdzali ile ich jest i czy się zgadza bo na nie dostałem cło :-)
@BoosterXS: Przykra sprawa kolego, i rzeczywiście coś się DHL zaczął ostatnio częściej doczepiać do tych naszych miśków na paczkach ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Mimo wszystko faktycznie ubezpieczenie u nas wyszło by Cię jakieś 40$ a to jest równe około 155zł więc jeśli już miały być dodatkowe opłaty związane z paczką to nie wyszły na szczęście największe :)

Niech Ci działają telefony bezproblemowo ! ʕ
@Andczej: Ale czy na poczcie czy gdzies masz jasna sytuacje 8zl za ovatowanie plus vat z ceny, a dhl raz serwis wezmie tyle raz tyle, raz wezmie vat od 15usd choć kwota bez vatu jest o wiele wyższa, tyle miesięcy śledzę wątki i nikt jeszcze nie znalazl "systemu" jak oni działają, zapewne dlatego że on nie istnieje, tylko jak Janusz w szopie, temu dam yle a temu tyle.