Wpis z mikrobloga

@Ousadia: oczywiście, że strzelał i to w #!$%@?. Na tym filmie może tego nie widać, ale to był #!$%@? król spadających liści i nawet i nie dyskutuj, bo błądzisz.
  • Odpowiedz
@el_flaco: to co strzelał Juninho polega na uderzeniu piłki śródstopiem w jej środek tak aby leciała bez rotacji i była poddana tylko sobie. A spadający liść jest nadaniem piłki górnej rotacji czyli top spin, Gareth Bale tak uderza piłkę
  • Odpowiedz
@Ousadia: to mnie znowu #!$%@? w internetach oszukały. Często widziałem takie określenie przy strzałach Juninho. Nawet myślałem, że to jedno i to samo, tylko różnica w nazewnictwie. Tu znów inaczej
el_flaco - @Ousadia: to mnie znowu #!$%@? w internetach oszukały. Często widziałem ta...
  • Odpowiedz
@el_flaco: no różnie piszą ale ogólnie chodzi o to że jeśli uderzysz piłkę bez rotacji to ona leci takim nieprzewidywalnym torem i kołysze się podczas lotu dlatego on po prostu walił w bramkę a golkiperzy i tak musieli wyjmować piłkę z siatki. Najtrudniejszym elementem tego uderzenia jest nabieg
  • Odpowiedz
@Ousadia: no o to mi w zasadzie chodzi, o brak rotacji. Według mnie dużo też zależy od samej piłki. Kiedyś strzelałem Pumą jedynką, którą grano w ekstraklasie i wyszedł mi taki deadbal, że klękajcie narody. Piłka uderzona z ok.30 metrów leciała w środek bramki i w ok. połowie drogi skręciła w okno () ale się jarałem. Teraz mamy dobrą piłkę za kilka stówek
  • Odpowiedz
@Ousadia: własnie nie pamiętałem nazwy tej piłki, ale oglądałem jakiś dokument o Jabulani w którym mówili, że piłka specjalnie jest tak zrobiona, żeby sprawiała psikusy. Czasy kiedy główkowano, co zrobić, żeby wpadało więcej bramek. Bramkarze jej nienawidzą, zobacz z jakiego powodu ( )
  • Odpowiedz