Wpis z mikrobloga

Sprawdziłem,ile jest mi winna Rzeczpospolita Polska. Niejaki Wojciech Korfanty obiecywał w imieniu Polski moim pradziadkom mleczną krowę za głos oddany na Polskę w Plebiscycie. Według tej strony
krowa mleczna warta jest ok. 7000 zł. Jestem legalnym spadkobiercą co najmniej dwóch krów, gdyż moi pradziadkowie głosy za Polską oddali. Należy przyjąć, że wydanie krowy powinno nastąpić niezwłocznie po rozstrzygnięciu plebiscytu, najpóźniej w momencie ustanawiania administracji państwowej (obojętne czy polskiej, czy niemieckiej) na obszarze plebiscytowym. Ponieważ krowy nie zostały wydane, domagam się odsetek za zwłokę, począwszy od 1922 roku.Licząc w procencie składanym i przy stopie 3,5% rocznie, daje to 367672 zł 60 gr. Plus utracone korzyści (mleko,mięso, rozrost stada).Sądzę, że 2 miliony nie byłyby roszczeniem wygórowanym.Gdzie i jak zgłosić roszczenie? #prawo #bogactwokuhwa
  • 15
  • Odpowiedz
Licząc w procencie składanym i przy stopie 3,5% rocznie, daje to 367672 zł 60 gr


@Lajsikonik: Przy liczeniu odsetek nie stosuje się procentu składanego. A tak w ogóle to dawno się przedawniło.
  • Odpowiedz
@Xizor: > Przy liczeniu odsetek nie stosuje się procentu składanego.

Uśmiałem się.

Nie przedawniło się bo nie określono terminu odbioru, więc przyjmuję, że bezterminowo (niech Sąd rozstrzygnie)
  • Odpowiedz
> Przy liczeniu odsetek nie stosuje się procentu składanego.

Uśmiałem się.


A czemuż to.

Nie przedawniło się bo nie określono terminu odbioru, więc przyjmuję, że bezterminowo (niech Sąd rozstrzygnie)

Skoro nie było terminu odbioru, to znaczy że termin na wykonanie zobowiązania (wedle twojej teorii) nie minął, więc równie dobrze nie możesz naliczać odsetek za opóźnienie.

@Lajsikonik:
  • Odpowiedz
@Lajsikonik: Zapewniam Cię że sława by Cię ominęła. Są tysiące ludzi, którzy myśleli, że zaginiona książeczka oszczędnościowa czy inny starożytny kwit da im miliony monet z odsetek.
  • Odpowiedz