Wpis z mikrobloga

Miraski! Który CMS jest aktualnie najlepszy do pozycjonowania strony? Mały, lekki, bez wodotrysków, z responsywnymi szablonami. Kilka lat temu wybrałbym bez zastanowienia wordpressa, ale teraz jest już tak napakowany skryptami, że mam wrażenie, że Google lubi go mniej... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cms #pytanie #seo #php #webdev
  • 9
@Patryk: wp jest najbardziej popularny - z tego co kojarzę to jakieś 70% stron jest na wp - to mega dużo, w zasadzie deklasacja wszystkich innych. Włam to najczęściej dziurawe wtyczki, albo źle zabezpieczony cms, nie polecasz ale też się dobrze nie zastanowiłeś. Gdyby tak łatwo można było się na niego włamać, strona białego domu czy mtv już dawno by leżała bo to również wp.
@RobenPL: W zasadzie to dla mnie jedyny powód - popularność i latwość obsługi. Sam ostatnio trafiłem na stronę postawioną na wp przez 'poważną agencję interaktywną' z Wrocławia, gdzie widziałem mniejsze potworki robione przez gimnazjalistów. Tak. Były tam poprawki na głównym szablonie zamiast na child theme i były 2 poprawki w plikach samego WP. Wordpress jest świetny, o ile ktoś zrobił z głową i aktualizuje co tydzień.