Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego wpisu:
http://www.wykop.pl/wpis/17943129/to-uczucie-gdy-wiceprezesa-partii-korwin-masakruje/

#korwin #ekonomia

@arcybiszkopt:
@erbo:
Nie czytałem całości tej ciekawej dyskusji (szkoda że nie mogłem w niej uczestniczyć @RPG-7: Ogólnie nie pozdrawiam), ale tylko dopowiem, że wszystkie produkty powinny być tańsze, gdyż mamy jakiś tam rozwój technologiczny i przejmowanie pracy przez maszyny, komputeryzację, wydajniejszy transport itp. więc każdy produkt powinien być tańszy tylko z tego powodu (czyli zwiększa się siła nabywcza), #!$%@?ąc od podatków, regulacji i sztucznej inflacji. Niestety konkretne podstawowe produkty żywnościowe są ewidentnie droższe, a niektóre dużo droższe niż kiedyś. Dobrze wiem po ile kupowałem chleb i mleko 10 lat temu. Pamiętam też jak kupowałem puszkę tuńczyka w markecie za 1,19 zł. Dziś ten sam tuńczyk kosztuje 3,99 zł Oczywiście syf z marketu, bo normalny to kosztuje 5-7 zł. I tu druga moja obserwacja, że jakość żywności wzrosła nieporównywalnie. Dziś mamy wysyp produktów ekologicznych, light, bez konserwantów, 100% soku, 100% miesa, itp. itd, czego w ogóle nie było kiedyś. Więc fakt, że ciężko to porównać. Jedno jest pewne - UE to zło.
  • 4
@Jah00: Przede wszystkim doszło do sporej dywersyfikacji dóbr. UE nie jest najlepszym rozwiązaniem, sporo - jak nie większość - regulacji jest nieuzasadnionych, ale jest krokiem w stronę otwarcia granic na handel międzynarodowy i znoszenia wysokich ceł. Chciałem tylko pokazać, że infografika Wiplera jest manipulacją i zakłamaniem rzeczywistości.
@Jah00: Niestety tu muszę się nie zgodzić, manipulowanie szarą masą, za pomocą przemilczenia niewygodnych tematów, to kłamstwo w stosunku do osób, które chcą zaufać. Coś jak z programem 500+, ktoś dostanie te pieniądze, bo komuś innemu zabiorą więcej, o tym pierwszym powiedzą, o tym drugim już ani słowa.
Chciałem tylko pokazać, że infografika Wiplera jest manipulacją i zakłamaniem rzeczywistości.


@arcybiszkopt:

Pokazanie jak wzrosła cena biletów komunikacji w Warszawie (co jest znaczącym wydatkiem w budżecie ogromnej liczby ludzi) to twoim zdaniem manipulacja i zakłamanie rzeczywistości xDDD

Natomiast jakiś wirtualny spadek ceny pralek automatycznych i produktów wędlinopodobnych to fakty i prawda objawiona xD

Serio jesteś upośledzony albo udajesz.