Wpis z mikrobloga

W nienawiści do TIA Portal. Programowanie w tym to tortura >>
Mam dwie takie same instrukcje do migania dioda.
--[ ]warunek---[/]dioda---[TIM
ON]---(S)dioda
--[ ]warunek---[ ]dioda---[TIM_ON]---(R)dioda

W jednym przypadku działa elegancko i w danych czasówkach załącza i wyłącza diodę. W drugim nie działa wcale, oba timery się ładują, program twierdzi że dioda się pali ale w rzeczywistości nie. Co robię źle?

#siemens #plc
  • 8
  • Odpowiedz
@rrobot: Jestem nowy w Siemensach więc nie znam takich ciekawostek (domyślnie robię w rockwellowym studio5000). Ale temat zamknięty. Okazało się że w programie miałem schowany inny bit sterujący, który cały czas mieszał w logice. My bad ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@rrobot: Ja teraz programuje S7-1200 i ciężko mi się odnaleźć. Okna są średnio intuicyjne, bloczkowanie też jakieś dziwne.
Nowe AB podobno mają bardzo awaryjne środowisko, ale w rsx5000 bardzo wygodnie się pracuje.
  • Odpowiedz
@Hipokryta: też coś tam robię w TIA - przerost formy nad treścią, środowisko bardzo nie czytelne - jeżeli jesteś na instalacji i brak drugiego monitora ;/ eh no cóż takie trendy teraz ... kombajny do wszystkiego i kolorki ;/ AB odpalaliśmy linię rok temu w US i były duże problemy z siecią (ABCIP) także zraziłem się do tego sprzętu, zobaczymy co przyniesie przyszłość, powodzenia !
  • Odpowiedz