Wpis z mikrobloga

@etkath: A co ma poszanowanie pieszych do skrzyżowania blokującego ruch na i tak już zawalonej ulicy? Jedno auto wyjeżdża ze szpitala i zatrzymuje się cały ruch. Przecież tam jest od ch... miejsca i mogli postawić rondo albo zrobić zwyczajne skrzyżowanie i tak jest tam taki ruch, że każdy każdego wypuszcza z bocznych ulic. Każdy by bez problemu przejechał i nie ma tamowania ruchu.

@aikonek: Bo się jeszcze łapie w granice
@czostnek: Akurat to jest mega ułatwienie przejazdu przez Leśnicę bo korek tworzy się dużo przed, przez co później, przez samą Leśnicę jedzie się krócej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qusk: ja zawsze jeżdżę przez Jarnołtów i wyjeżdżam koło Hermesa dopiero, a jak w ogóle jest lipa, to nawet przez Gałów i dopiero we Wróblowicach na główną wbijam. Ciekawe, kiedy obwodnicę w końcu zrobią.
@czostnek: Ja mam raczej problem w drugą stronę, bo rano się z miasta wydostaję a po południu wraca. Przez Jarnołtów czy raczej mówisz o Żernikach? Ja właśnie chyba jutro po południu spróbuję skręcić w prawo za przejazdem i jechać na Żerniki, ciekawe co z tego wyjdzie :) Przez Wróblowice i Gałów wracam w czwartki i jak google maps pokaże czas dojazdu powyżej godziny, czyli średnio 2-3 razy w tygodniu ale zawsze
@qusk: moja trasa, załóżmy z Factory, wygląda tak: Graniczna - Rdestowa (teraz Strachowicka, bo Rdestowa zamknięta) - Żerniki - Jerzmanowo - z Jerzmanowskiej w Kośnego, jeśli chcę wyjechać przy Hermesie, a jak na Gałów, to dalej prosto. Potem już Gałów, Zakrzyce, Lutynia i wyjeżdżam na trasie we Wróblowicach.
@qusk: O ile pomysł ronda jest okej, ale pomysł braku czegokolwiek - beznadziejny. Wszyscy się puszczają mówisz? Nieraz wyjeżdżając z bocznych (Lewa, Trójkątna) stałem nawet 5-10 minut, bo korek się wolno toczył i nikt nie chciał mnie wpuścić. Ronda i - tam gdzie ruch boczny bardzo mały - sygnalizacja wzbudzana płytą pewnie sporo by polepszyły ruch w tamtej okolicy.
@Tomek7: Tylko, że z Trójkątnej, Starogajowej czy Boguszowskiej wyjeżdża trochę więcej samochodów co tłumaczy większy czas oczekiwania, natomiast ze szpitala wyjeżdża w okresie największego ruchu 1-2 aut na minutę.
Sygnalizacja jest wzbudzana ruchem (jak ktoś skręca w lewo do szpitala to zmienia mu się światło na zielone a tym z naprzeciwka robi się czerwone, tak samo kiedy ktoś wyjeżdża ze szpitala. Każde jedno skręcające auto mogłoby zostać przepuszczone w kilka sekund
@etkath: zwykłe przejście to za mało w tamtym miejscu? Pieszych się przepuszcza, to nie są polskie drogi 15 czy 20 lat temu kiedy pieszemu na pasach potrafili po palcach przejechać. Poza tym przy rondzie prędkość byłaby niewiwlka. I jakbyś zauważył to mówię o bezsensownie rozwiązanym skrzyżowaniu a nie przejściu.
@qusk: Chyba żartujesz, pieszych się nie przepuszcza, szczególnie na trakich drogach.

Skrzyżowanie jest całkowicie normalne, nie rozumiem o co ci chodzi człowieku. Sygnalizacja świetlna została tam zamontowana, bo nie jest właśnie tak, jak twierdzisz i problemy z wyjazdem mają zarówno samochody, jak i piesi z przejściem. Jak masz problem z korkami, to zapraszam do komunikacji miejskiej, do środka transportu każdego nowoczesnego miasta XXI wieku.
@etkath skrzyżowanie tam jest totalnie do dupy bo powoduje korki na jednej z najbardziej zatłoczonych ulic. Rondo nie rozwiązało by problemu całkowicie ale zdecydowanie mniej ją pogarszało, poza tym przed rondem i tak sie zwalnia więc piesi nie mieliby żadnego problemu z przejściem.
Skoro nie przepuszczasz pieszych na pasach nawet na zatłoczonej ulicy to musisz być mega kiepskim albo chamskim kierowcą.
Komunikacja miejska we Wrocławiu nie jest środkiem transportu XXI wieku. Po