Wpis z mikrobloga

#mirkodraftnba Dobra, czas dodać kogoś na obwód. Mówiliście że brakuje spacingu, więc już nie będzie brakować.

Zacznijmy od rozgrywającego. Wbrew pozorom nie jest to prosta rzecz dodać rozgrywającego do drużyny z Michaelem Jordanem w składzie, bo nie możesz udawać że nie będzie on opcją numer jeden w ataku. Michael przez cały swój prime nie grał z rozgrywającym dominującym posiadanie piłki i osobiście sobie tego nie wyobrażam. Z numerem 48 wybieram więc Chauncey’a Billupsa. Big shot zapewni mi 3 arcyważne kwestie na boisku nie gryząc się przy tym w żaden sposób z faktem, że niekoniecznie będzie decydował o przebiegu każdej akcji ofensywnej. Wybieram więc jego bardzo dobry rzut z dystansu (39% w karierze), dobrą-w-porywach-bardzo-dobrą obronę na pozycji 1 i 2, do czego zmuszała go czasem gra u boku słabszych fizycznie rzucających obrońców w Detroit (Hamilton) i Denver (Smith, Carter) w czasach swojego prime. Dodatkowo dostaję dobrego kreatora w pick&rollu obsługującego też strzelców obcinających się po zasłonach (prawie 7 asyst per 36 w Detroit) i posłusznego wykonawcę założeń taktycznych ceniącego przede wszystkim grę dla drużyny. No i nie zadrży mu ręka jak potrojony w crunch Michael odda mu czystą trójkę

A jak już o obsługiwaniu strzelców mowa

Wiem że być może według wizji niektórych z was powinienem brać Leonarda i nie zadawać pytań. Może by to przeszło, ale jako iż od początku zaznaczałem że w moich ocenach kieruję się dość zdroworozsądkową oceną kariery danego zawodnika z naciskiem na jego prime, nie mogę pozwolić sobie żeby samemu pokusić się o zawodnika grającego ledwie 5 sezonów. Biorę więc Chrisa Mullina, elitarnego strzelca, członka legendarnego Dream Teamu i kogoś kto mimo że obroną błyszczeć raczej nie będzie, tak z drugiej strony nie pogrzebie mnie doszczętnie po tej stronie parkietu. Mullin potrzebny mi będzie głównie do zrobienia miejsca w paint dla kreującego w picku Billupsa i wybijaniu z głowy przeciwnikom ewentualnych podwojeń Michaela Jordana

Chyba nie wyszło najgorzej. No i wystarczy mi jedna piłka na boisku, co w dream teamach często jest pomijane

Odbijam piłeczkę do @AveNergal

1. Vojtazzz - Michael Jordan, Moses Malone, Dennis Rodman, Chauncey Billups, Chris Mullin
2. AveNergal - LeBron James, Gary Payton, Patrick Ewing, Klay Thompson
3. piotr-zbies - Kareem Abdul-Jabbar, Kevin Durant, Russell Westbrook, Vince Carter
4. jnk21 - Magic Johnson, Julius Erving, Ray Allen, Pau Gasol
5. ktostujestdieselem - Larry Bird, Oscar Robertson, Dikembe Mutombo, Bobby Jones
6. parooow - Hakeem Olajuwon, David Robinson, Isiah Thomas, Joe Dumars
7. gibpotatoe - Kobe Bryant, Bill Russell, Clyde Drexler, Steve Nash
8. kosteq64 - Wilt Chamberlain, Kevin McHale, Chris Paul, Tracy McGrady
9. appylan - Tim Duncan, Stephen Curry, Jerry West, Charles Barkley
10. zojmers - Shaquille O'Neal, Dirk Novitzki, Jason Kidd, Dwyane Wade
11. burbonek7 - Kevin Garnett, Scottie Pippen, Allen Iverson, Alonzo Mourning
12. miroslaw_suchoklates - John Stockton, Karl Malone, Ben Wallace, Reggie Miller
Vojtazzz - #mirkodraftnba Dobra, czas dodać kogoś na obwód. Mówiliście że brakuje spa...

źródło: comment_SSRFx3Rto8d3f2ZayDbh5bAgtStx6NyG.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@kosteq64: Szczerze mówiąc to aż mi się pociły dłonie jak zaczęli schodzić wszyscy rozgrywający. Ale potem przysiadłem nad tym i stwierdziłem, że w zasadzie jedynie Paul moim zdaniem dobrze zazębiałby się z Michaelem, bo jest w stanie robić te wszystkie małe rzeczy, które trzeba robić + rozciągać grę spotując za linią i jeszcze byłby fajny bonus do regulowania tempa meczu. A tak to nie widzę lepszego, żeby za bardzo nie zabijać
  • Odpowiedz
@Vojtazzz: Paul za bardzo mi pasował, żeby spadł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale z tego co zostało to ideolo. Kevin Johnson gorzej rzuca, no i dominuje bardziej piłę. Cousy nie rzuca nic. Jedynie Frazier jeszcze byłby sensowny, ale jego ciężko przełożyć na linię 3pt
  • Odpowiedz
@kosteq64: Frazier to już pójście w totalnie błotną koszykówkę. Niby mogę, ale po #!$%@? jak mogę sobie zachować rzut za 3. O obronę się nie boję, mam dwa dobermany, dwóch bardzo solidnych obrońców i jednego zupełnie przyzwoitego (2,5 stl+blk per36 w karierze), którego jednak będę mógł jakoś tam schować w większości matchupów. I przy okazji mam ukryty bonus do transition trójek, bo z dwoma strzelcami i najlepszą zbiórką na swojej tablicy
  • Odpowiedz
@Vojtazzz: imo Kawhi to najmłodszy gracz który ma pełne prawo do bycia w tym drafcie. MVP Finałów, drugi w głosowaniu MVP, dwa razy DPOY jako gracz obwodowy. Ale cóż, Mullin to cholernie dobry pick.
  • Odpowiedz