Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery
Poszukuję jakiejś prawilnej klawiatury i myszki. Stare się rozlatują i są niewygodne :(
Klawiatura mogła by mieć podświetlane klawisze, tak, żeby literki było widać w nocy.
Myszka mogła by mieć regulowaną czułość oraz scrolla, który się nie rozwali po 2 miechach i który będzie jednocześnie 3 przyciskiem. No może jeszcze auto fire/auto klikacza :)
Większych wymagań nie mam.
Coś ktoś poleca? Jakieś marki godne uwagi? Co do ceny, nie chce wydawać majątku za byle gówno, ale z drugiej strony za dobrej jakoś sprzęt warto wydać więcej.
Ktoś coś?
  • 14
@try_catch_finnaly: Jeśli chodzi o myszkę to BARDZO polecam a4tech x-748k ze względu na masywność i regulację wszystkich istotnych parametrów. Tyle, że ciężko wyrwać w sklepach jedyną prawilną edycję (tę bez 'osznurkowanego' kabla, słyszałam że ma jakieś problemy z wyższym dpi), ale jak Ci się uda to możesz brać w ciemno. Ja kupiłam swoją jakieś trzy lata temu za mniej niż 80 zł, jest naprawdę mocno eksploatowana, a trzyma się lepiej niż
@try_catch_finnaly: tak, ta dobra wersja ma zwyczajny pokryty gumopodobnym, czarnym materiałem. Zaraz postaram się znaleźć jakieś zdjęcie ilustrujące problem.
Jestem różową o dość dużych dłoniach i miałam już serdecznie dosyć malutkich myszek. ;)
Tutaj jest dobry kabel, chociaż to nie do końca ten model mychy.
@try_catch_finnaly: jest głośne w cholerę, ale o to chodzi. Nie ma cichych mechanicznych nawet na rzekomo cichu przełącznikach (ja mam chyba mx Brown, które niby sa cichsze, ale i tak głośne w cholerę)
@try_catch_finnaly: Tak, to jest ta "sznurkowa". Wydaje mi się, że najlepiej szukać starszych edycji na allegro czy olxie, bo sklepy niestety będą miały nowe... Widzę, że też ma dobre opinie (przynajmniej na morelach), ale jak sama stałam przed dylematem kupna myszy to naczytałam się troszkę narzekań na rozbieżności między starszym, a nowszym modelem.
@M4ks: Właśnie wiem, że głośne te mechaniczne ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dlatego potrzebuję je przetestować i zobaczyć czy żona będzie w stanie je znieść, bo co mi po klawiaturze mechanicznej, jak mi ją żona wywali za okno albo wypędzi mnie z całym moim #pcmasterrace do piwnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@try_catch_finnaly: zapomniałem wczoraj odpisać.

Kolega ostatnio kupował i chyba właśnie znalazł coś na miejscu w Saturnie.
Największe szanse masz na znalezienie Razer Blackwidow, są najbardziej "mainstreamowe", ale niekoniecznie bym je kupował.
Wersja normalna ma przełączniki Razera zielone, które są odpowiednikami Cherry MX Blue, a wersja Stealth ma przełączniki pomarańczowe, czyli ich wersja Cherry MX Brown.

Klawiatury mechaniczne faktycznie są głośne, ale dźwięk jest przyjemny. :P Przynajmniej dla niektórych.
Przełączniki Cherry MX