Wpis z mikrobloga

Ja telewizji nie oglądam, więc pytam oglądających (o ile tacy jeszcze istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)):
Czy w TV pojawiają się informacje na temat Francji, jak w cytacie poniżej?

Większość rafinerii naftowych jest sparaliżowana strajkami. Nie pracują kolejarze. Zablokowane są porty w Hawrze i w Marsylii. Z lotniska Orly odwołano 15 procent lotów. W kioskach nie pojawiły się żadne gazety poza komunistyczną "l'Humanite", bo tylko ona zgodziła się na wydrukowanie apelu CGT o bojkot nowego prawa pracy. Inne odmówiły, więc centrala zablokowała drukarnie.


W całym kraju odbywają się masowe manifestacje. Pomimo umożliwienia przez policję dotarcia do magazynów paliw i uruchomienia przez rząd rezerw strategicznych, wciąż pięćdziesiąt stacji benzynowych jest zamkniętych.


Przedsiębiorcy krajowi, na przykład budowlani czy handlowcy, nie mogą normalnie pracować, natomiast zagraniczni inwestorzy narzekający na obecne prawo pracy i obciążenia opłatami na cele socjalne, odwracają się od Francji.


Tymczasem kolejarze zapowiadają strajk w dniu rozpoczęcia piłkarskich finałów Euro 2016.


Źródło: http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/powazne-skutki-ekonomiczne-protestow-we,20,0,2090772.html

Właśnie trafiłem na ten artykuł, ale on nie jest jakoś specjalnie wyeksponowany, znalazłem go w dziale "gospodarka" na wp, a ja patrzę zwykle tylko na stronę główną - no i bardzo się zdziwiłem skalą problemów we Francji. Myślałem że tam kilka osób na krzyż sobie strajkuje, a że są bici to dlatego że jest stan wyjątkowy z racji zamachów. A tu jeb, okazuje się że cały kraj strajkuje, gospodarka na tym traci, trzeba rezerwy strategiczne paliwa otwierać i gazet nie ma w sklepach.

W T F ? Serio Francja ma takie problemy? O_o

#polityka #francja
  • 2
@MattJedi: We francji to ludzie lepsze inby odstawiają. Jak rolnicy prostestują to potrafią się zjechaćdo stolicy gigantycznym "parkiem maszynowym" rolniczym i rozrzucać gnojówke przed ministertwem a nawet na walkon takowego nasypać dx

Oni sięnie #!$%@?ą. Są jak dzicz, bywało, że nie pasowała im polska konkurencja i zatrzymywali polskie TIRy by niszczyć ładunki. Jednolity Rynek Eu Jak jasny #!$%@?