Wpis z mikrobloga

ej @Stitch moja pompka paliwa w Hornecie 600 z 2011 kilka sekund po odpaleniu zaczyna dziwnie chodzić taki wyższy ton niż zwykle, a obroty spadają poniżej 1000 przy dodaniu gazu gaśnie silnik. Czasem wszystko gra i buczy, a po chwili znów ten dźwięk :( Wystarczy przeczyścić czy czeka mnie wymiana? #motocykle
  • 8
Jak słyszysz coś niepokojącego z pompki to przeważnie znaczy że jest już za późno więc na jakieś 80% wymiana
@marcin899: generalnie sa nierozbieralne, da sie je ogarnąć, ale to jak kopanie z koniem i przeliczajac czas i nerwy lepiej nowa. Ale ja bym jeszcze sprawdzil czy ktorys waz sie nie zatkal :)
pierwszy raz slysze zeby poza stara afryka ktos dobił pompe w hondzie
@BratProgramisty: @Stitch: Pompka, która siedziała w afryce to wyrób mitsubishi, który siedział też m.in. w ntv, xj 900 i zx6r. To badziewie było, bo to pompa membranowa z elektromagnesem, gdzie cały prąd cewki szedł przez styk mechaniczny, który się z czasem wypalał. Natomiast jeżeli chodzi o pompy zabudowane w zbiorniku to w 99% przypadkach są to pompy wirowe i tam raczej nie ma co się zepsuć. Jeżeli słychać wyższy ton