Wpis z mikrobloga

Mirki, pójdzie mi Wiedzmin 3 na
Intel Core Q8200 - 2,33GHz jeśli bym go podkręcił tak do 2,7
Radeon HD7770
Nowy dysk HDD (tylko, że działa na SATA 2 bo płyta nie obsługuje)
6GB RAM DDR2

A i rozdziałka monitora 1280x1024

Bo coś słyszałem, że optymalizowali go jeszcze bardziej?
#pcmasterrace #wiedzmin3
  • 28
@Peterov: Ja jechałem na Q9550, HD5850 i 4GB DDR2. W terenie trzymało jakoś 20fpsów, ale centrum Novigradu to pokaz slajdów czasami. Jednak grę przeszedłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Peterov: To jest o tyle dzienw że mam i5-2500k a moj kumpel ma i5-700
karty gtx 560TI OC moj kumpel ta sama tyle że bez TI OC. U NIEGO DZIAŁA LEPIEJ.
Wez mi to wytłumacz. Na najniższych mam 30 fps max, a ten na wysokich gra w 60 FPS.
@padawarm: proste 560 a 560Ti to różne karty ( ͡º ͜ʖ͡º)
sam mam i5-2500k i 560Ti i powiem ci, że 60fps nie widziałem w wiedźminie nigdy bliżej 30 i to po maksymalnym cięciu na full hd
@Peterov: Ciągnij pirata i zobacz jak śmiga. Z tego co widzę ta twoja karta nie różni się dużo wydajnością od gtx 750 więc bezsensu była moja propozycja :P Ale xeon dalej jest warty włożenia, 12M cache, 4x3.0 z potencjałem do podkręcania. Sprzedaję z już nałożonym adapterem więc wystarczyłoby żebyś zerknął czy twoje mobo/chpiset jest zgodny z xeonami, wgrał bios z microkodami i wyciął wypustki na podstawce do CPU. http://ark.intel.com/pl/products/33083/Intel-Xeon-Processor-E5450-12M-Cache-3_00-GHz-1333-MHz-FSB
@Pan_wons: Wiem o co chodzi, ale no ja hajsu aktualnie nie mam, a zbieram na coś innego, także odpada. Tego procka podkręciłem na ten moment do 2.62GHz. Postaram się do 3 dojść. Zobaczymy jak będzie się trzymał, pobiorę gierkę, zobaczę jak sprawuje się w mieście i będę wszystko wiedział.
@Peterov:

Pójść na pewno pójdzie. Obawiam się jednak, że płynność w mieście będzie niezadowalająca z uwagi na słaby procesor. Test na i5-760 z pclaba: http://pclab.pl/art63116-5.html. Skoro na wiekowym, ale i tak lepszym od Quada procesorze i5 spada poniżej 30 klatek...

Trochę szkoda, że procek to Q6600, a nie np Q9xxx, który miał wyraźnie lepsze osiągi, zarówno wydajnościowe, jak i w podkręcaniu. Q6600 przy próbie podkręcania bezproblemowo dobija tylko do ok. 3.0GHz.
@Peterov: Sorry, pokićkało mi się - oczywiście pisałem o Q8200 - to, co napisałem, nadal obowiązuje.

BTW: Q6600, mimo że wykonany w gorszym procesie technologicznym (65nm) i tak kręcił się lepiej od Q8200. 3.5-3.6GHz nikogo nie dziwiło.