Wpis z mikrobloga

Czy można odczytać stringa tak, aby mieć jedynie część do momentu znalezienia znaku " / " ?
Przykładowy String: C:\Users\ja\piosenka.mp3 zamienić na wyjściowy String: piosenka.mp3 ?
Próbowałem najpierw odwrócić wejśćiowy string, a później w pętli for przepisać odwróconego do nowego stringa do momentu znalezienia " / ", a nstepnie odwrócić string, ale slashe nei były wykrywane.
#java #programowanie
  • 21
@nieuchwytnyuchwyt: nie jest to najlepszy problem do nauki regexpów, z całym szacunkiem dla OPa ale @wuwunio94 mógłby się tu zajechać na escapowaniu tych slashy i backslashy, zwłaszcza przy uzwględnieniu separatora plików właściwego dla systemu.

Temat można załatwić na bardzo wysokim poziomie abstrakcji, nie pozbawiając kodu jego human-readability. A regexp można zostawić tam gdzie jest naprawdę potrzebny, np. do walidacji adresu e-mail wg specyfikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ppawel: @sorhu:
Naprawdę ktoś tworzy takie regexpy? (ʘʘ)
Nie wyobrażam sobie coś takiego pisać, 100x szybciej napisał bym kod na kilku pętlach po charach, a sam kod byłby 1000x szybszy :D
RegExa chyba głównie używam do takich jednorazowych programów, w których jednorazowo przetwarzam sporo danych, wyciągając jakieś dziwne wartości, np z plików z kodem itd. Raz napiszesz, użyjesz, i wywalisz :D
Tak to bardzo rzadko w
@nieuchwytnyuchwyt: może jestem nieco upośledzony ale za każdym razem jak siadałem do nauki regexów to i tak po miesiącu gdy przychodzi z nich skorzystać to zdecydowanie szybciej i bezpieczniej było skorzystać z gotowego regexa z bazy regexów. Wydaje mi się że dziś korzysta się z nich tak rzadko że nie ma zysku z ich nauki, a gotowe bazy wystarczają do większości spotykanych problemów