Wpis z mikrobloga

hej wykopki, jakis czas temu (rok albo 5) był wykop o programie komputerowym co to niby dostosowuje jasność ekranu czy tam inne cuda czyni dzięki czemu w trakcie czytania z ekranu wzrok się tak nie męczy, wtedy się tym nie zainteresowałem, ale od jakiegoś czasu mam wrażenie że komputer za bardzo daje mi po gałach i nawet ściemnienie matrycy nie pomoga, ale nazwy programu niestety nie pamiętam, a więc mircy!!, pomożecie???///??
#komputery #czytajzwykopem #wzrok #programy #internet #pytanie #problem #kalijestdebesciak
  • 15
  • Odpowiedz
@bladybezczel: Tylko dostosuj barwę nocną w momencie, gdy będzie już zupełnie ciemno i przy świetle, przy którym zwykle pracujesz przy kompie. Połóż obok monitora białą kartkę i dostosuj temperaturę kolorów monitora, by biały kolor na monitorze był zbliżony do bieli tej kartki (ani zbyt niebieski, ani zbyt czerwony). Jak będzie ciężko szło, to lepiej dać trochę zbyt czerwony niż trochę zbyt niebieski. Polecam też zmniejszyć jasność wieczorem. Nie wiem czy
  • Odpowiedz
@TX1683: w sumie coś w tym jest, bo na domyślne ustawienia narzekać nie mogę :) ale tak czy siak zaraz spróbuję ustawić to wg. Twojej instrukcji ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@SunnO: Poczekaj jeszcze z 30minut - 1h, bo jeszcze nie jest zupełnie ciemno, przynajmniej u mnie. Redshift (linuxowy odpowiednik f.luxa) pokazuje nawet jeszcze 4% światła słonecznego.
  • Odpowiedz
@SunnO: Mam długą, choć nie wiem jak długa jest w Redshifcie, ale o ile pamiętam nawet dłuższa niż w f.luxie. Kiedyś porównywałem na dwóch kompach. Nigdy nie pracowałem na szybkiej, ale długa wydaje mi się lepsza, bo prawie się nie zauważa zmiany, a oczy się nie męczą.
  • Odpowiedz
@TX1683: ja mam szybką i może 2-5 razy w miesiącu zauważam zmianę :P ale chyba jednak wrzucę dłuższą żeby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko.
  • Odpowiedz
@TX1683: no w sumie... Pamiętam, że najgorsze było pierwszych kilka dni z f.luxem, dziwny żółty ekran itp. a teraz jak nie ma f.luxa to się nie da żyć :D
  • Odpowiedz