Wpis z mikrobloga

Wieści z #cannes2016, śledzę co się dzieje, żebyście wy nie musieli.

Jesteśmy na półmetku festiwalu, rozdanie nagród w niedzielę. Już na tym etapie można wskazać faworytów i już powoli klarują się wyniki.

Uwaga: jeśli nie jesteście zaznajomieni z festiwalem w Cannes, to musicie wiedzieć że jest on pełen pretensjonalnych dupków którzy miziają się po pisiach udając znajomość na kinie, zjechanie bądź chwalenie jakiegoś filmu przez oceniających wcale nie świadczy o jego jakości.

W konkursie głównym, zdecydowanie króluje Toni Erdmann, co do którego recenzji nie udało mi się znaleźć jakiejkolwiek negatywnej. Z tego co doczytuję, nawet jeśli nie zdobędzie Palmy, będzie jednym z głównych pretendentów do Oscara za Najlepszy Film nieanglojęzyczny w przyszłym roku. Jest to film przejmujący, ale nie nazbyt patetyczny, przez co może trafić w gust szerszej widowni. Dużo dobrego też słyszy się o Sieranevadzie, która jednak jest o wiele dłuższym filmem i przez co odrobinę bardziej monumentalnym, przez co może się wpasować w gusta francuskiej widowni. Sporym zaskoczeniem jest [Paterson] Jima Jarmusha z Adamem Driverem w roli głównej. Zwiastuje on ponoć powrót reżysera do jego najlepszych lat (nie mam pojęcia co to może oznaczać skoro Only Lovers Left Alive był świetny).

Jeśli chodzi o najnowszy film Dolana który ostatnio wrzucałem na mirko, to zdania są podzielone - część krytyków uważa go za jego najlepszy film i nie ma tu miejsca na wątpliwość, z kolei inna część porównuje oglądanie go do czekania na egzekucję. Czyli w zasadzie typowa reakcja na film Dolana, myślę że może wyjść perełka. Jednak nawet oceny co do tego filmu nie są tak bardzo podzielone jak w przypadku Personal Shopper - zawsze słyszy się że jakiś film w Cannes został wygwizdany, albo nagrodzony owacjami na stojąco. Ten dostał i jedno i drugie, będąc na jednym pokazie wygwizdanym, a na drugim przyjęty pięciominutowymi owacjami. Jedno jest jednak pewne, Kristen Stewart udowadnia w nim swoją ogromną klasę aktorską (ale dla większości wykopków dalej będzie hehe drewnem ze Zmierzchu xD) i ma spore szansę na główną nagrodę dla aktorki.

#theneondemon będzie ostatnim filmem pokazywanym w konkursie głównym, więc z opiniami na jego temat należy się wstrzymać. W najlepszym scenariuszu, spolaryzuje widownię jeszcze bardziej niż jakikolwiek film w tym roku, lub jakikolwiek film Refna w ogóle.

#film #filmy #kino #cannes
Joz - Wieści z #cannes2016, śledzę co się dzieje, żebyście wy nie musieli. 

Jesteś...

źródło: comment_V7EmT1NNLLtaAI7xOoFzuTb9OzoJ3S5n.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach