Wpis z mikrobloga

@JamesRussel: tak, nie można reklamować piwa(również w internecie) w godzinach 8-20, jedynie jeśli strona jest tylko dla dorosłych lub na 20% jej powierzchni jest informacaj o szkodliwości alkoholu
@ma_ruda6642: sory, 6-20, poczytałem i wiem że to niezgodne z prawem xD Ponadto żadna forma reklamy alkoholu nie może być prowadzona przy udziale małoletnich są tu małoletni ? są, także już to wystarczy, pomijając 6-20
@Jurigag: Art. 131. 1. Zabrania się na obszarze kraju reklamy i promocji napojów alkoholowych, z wyjątkiem piwa, którego reklama i promocja jest dozwolona, pod warunkiem że:
1) nie jest kierowana do małoletnich;
2) nie przedstawia osób małoletnich;
3) nie łączy spożywania alkoholu ze sprawnością fizyczną bądź kierowaniem
pojazdami;
4) nie zawiera stwierdzeń, że alkohol posiada właściwości lecznicze, jest środkiem
stymulującym, uspakajającym lub sposobem rozwiązywania konfliktów
osobistych;
5) nie zachęca do nadmiernego
@ma_ruda6642: to że widzą reklame a korzystają z tej strony małoletni ? nie mi to rozstrzygać, nie jestem specem od prawa, to tak jakbyś sobie na kanale dla dzieci puszczała reklamę piwa, poza tym jeszcze jest to:

Art. 131 2. Reklama i pro­mo­cja piwa, o któ­rej mowa w ust. 1, nie może być pro­wa­dzona:


1) w te­le­wi­zji, ra­diu, ki­nie i te­atrze mię­dzy go­dziną 600 a 2000, z wy­jąt­kiem re­klamy pro­wa­dzo­nej przez
Rzeczywiście, jest, ale tam nie ma mowy o Internecie (skutek zacofanego prawa), a skierowana do małoletnich to nie taka, którą mogą zobaczyć małoletni, tylko taka, który ich zachęca - np. gdyby w reklamie pojawiła się postać z kreskówek mówiąca o tym jak to fajnie pić piwko na placu zabaw ;) Jak widzisz 20% odnosi się do reklamy drukowanej - billboardowej.
nie wiem o co ten szum, serwis jest darmowy, a ludzie się
@ma_ruda6642: aha, czyli w reklamie piwa dla dorosłych to co ? muszą się pojawiać dorośli którzy mówią że fajnie jest pić piwko ? twoje argumenty to inalida, tak czy siak jest nie pojest po 20, także te wszystkie twoje argumenty nadal są z dupy i jest to łamanie prawa, bo internet też podchodzi pod ten 1 punkty z tego co kojarzę, zresztą jest ona kierowana do małoletnich bo ją przeglądają, to