Wpis z mikrobloga

Jak korzystać z czytelni? Głównej lub w OCW (zwłaszcza w B4, ale w sumie we wszystkich powinno być tak samo)? Może głupie pytanie, ale nigdy nie byłem w takim miejscu, a chyba mam taką potrzebę, bo jest klika książek do których chciałbym zajrzeć dosłownie tylko na chwilę, przeczytać kilka konkretnych stron więc wypożyczać chyba się nie opłaca.
Czy mogę tam sobie tak po prostu wejść i rozłożyć manatki? Czy mogę po prostu sięgać po wszystkie książki, które tam są czy muszę jakoś odnotować, że brałem daną książkę? Czy można się gdzieś tam podpiąć z lapkiem do prądu?
#pwr
  • 6
  • Odpowiedz
@Romantyczny_widelec: Najlepiej po prostu się tam przejść. Pracownicy są zatrudnieni po to aby pomagać. Żeby jednak nie wyjść na gruboskórnego to: są tam stoliki, można sobie usiąść. Książki do użytku w czytelni również trzeba wypożyczyć.
  • Odpowiedz
@Romantyczny_widelec: no to pierwsze odwiedź główną czytelnię pwr w A1 i sprawdź czy masz konto by nie robić sobie problemów. Jeśli coś się z nim stało to tam je odnowisz albo aktualizujesz. Później sobie wejdź w alepha i sprawdź czy dana książka jest do czytelni albo pochodź po wydziałowych bibliotekach i zobacz co leży na półkach.

Co tam jeszcze... każda biblioteka jest dostępna dla studenta. Niektóre małe dość i zajęte.
  • Odpowiedz
@Romantyczny_widelec: W czytelni głównej trzeba zamówić książki z katalogu i odebrać u pani która tam siedzi. Są duże stoły, ludzie przychodzą też z laptopami. Potem musisz tę książkę oddać żeby nie zalegała na koncie. Kurtki trzeba zostawić w szatni ale można wejść z torbą albo plecakiem.

W czytelni w A3 (chemiczny) z kolei wchodzisz do czytelni po zeskanowaniu legitymacji i nie można wnosić toreb /plecaków (są szafki, dostaniesz klucz jak zostawisz
  • Odpowiedz
@Romantyczny_widelec: W B4 jest tak samo jak kolega napisał o A3 (dajesz panu/pani legitymację przy wejściu, dostajesz numerek i kluczyk do szafki, wchodzisz do czytelni i czytasz co chcesz :D gniazdko do lapka powinno być)
  • Odpowiedz