Wpis z mikrobloga

Wypoku, pomusz. Szczególnie programiści JS bo oni będą wiedzieć o co chodzi.

#programowanie #webdev #javascript #websocket - technicznie
#krotkofalarstwo #websdr #sdr - tematyka

Istnieje takie coś jak WebSDR - w dużym skrócie przesyła to do klienta dźwięk i obraz przez WebSockety.
Przykładowy serwer (autora aplikacji): http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/
Aplikacja nie działa mi na żadnym serwerze - w sensie niezależnie na czyj wejdę, ja jestem tylko odwiedzającym - zatem zgaduję że to problem u mnie (bo to czy ktoś na swoim zaktualizuje to jego wola). Przeglądarka to Chrome na Win10, pewnie najnowsza wersja bo się sam aktualizuje. Na Edge też lipton. Problemy są widoczne w konsoli:

Przy pierwszym wejściu mam dźwięk i brak obrazu (waterfall), z błędem WebSocketu:

One or more reserved bits are on: reserved1 = 1, reserved2 = 1, reserved3 = 0


Przy odświeżeniu (ale to też zdarza się losowo) tracę również dźwięk:

Invalid frame header


Aplikacja jest na tyle niszowa że nie mam co szukać po jej nazwie, natomiast wyszukiwanie po błędach nakierowało mnie na różne issues na githubie, gdzie ludzie wspominają o np. flagach. Tylko że nie mogę niczego sensownego odnaleźć w chrome://flags

Miał ktoś podobne problemy ze swoją aplikacją? Zaskakuje mnie że na Edge też nie chodzi. Natomiast wczoraj pewnemu mireczkowi podsyłałem link do tego i mu zadziałało.
  • 23
  • Odpowiedz
@Kofels: a Tobie ta strona działa? Jaka przeglądarka i ogólnie konfiguracja?
Btw. domyślnie powinno być ustawione HTML5 na tej stronce, Chrome w końcu nie obsługuje już NPAPI. Co ciekawe IE nie obsługuje WebAudio, ale tam na wersji Java działa bez problemu. Zatem to ewidentnie jakiś problem z socketem.

  • Odpowiedz
@Kofels: dziko, tak jakby tylko u mnie nie działało... Jako że w webdev jedynie czasami się bawię i nie siedzę na tym na codzień, to wszedł jakiś update dla chrome czy coś? Bo na wszystkich stronach opartych na tym skrypcie nie chodzi i te same błędy. A niektóre nie są aktualizowane do nowszej wersji skryptu.
  • Odpowiedz
@SeQQ: a właśnie sprawdziłem na innym PC i ciekawa sprawa: na obu kompach Chrome + Win10 nie działa, za to Chrome + Win 8.1 działa.

WTF
  • Odpowiedz
@Kofels: ta, ja na kablu a dwa testowane kompy (z win10 nie działa, z w8 działa) po WiFi. Router na DD-WRT zatem swoboda konfiguracji. Sec, przeskoczę na linuksa i sprawdzę.
  • Odpowiedz
@Kofels: właśnie jestem na Mincie i chodzi OK. Chrome niezaktualizowany.
@technic: bez różnicy, tj. czasami sam dźwięk jest

Jakie liby to mogą być? Bo faktycznie to tak wygląda. Dziwne że Chrome tego nie ma w sobie (gdyby miał to by na nim działało a na Edge nie, a nie działa na obu)
  • Odpowiedz