Wpis z mikrobloga

W końcu doszedł #iphone se. Jako, że jest to moje pierwsze starcie z iOS możecie polecić aplikacje typu 'must have'?
Czy jest możliwość dezaktywacji PIN w sieci #orange? Musiałem wymienić karte na nanoSim i teraz przy każdym wyłączeniu muszę go podawać co jest trochę irytujące.
Czy jest jakiś odpowiednik coconutBattery ale działający albo z poziomu telefonu albo z windozy? Bo rozumiem że coconut działa tylko z poziomu Maca, tak?
  • 15
@OrangeEkspert: Od kiedy wprowadzono taką zmianę? Pół roku temu wymieniałem kartę na nową (obsługującą standard LTE) i blokadę PIN miałem domyślnie wyłączoną. Czyżby coś się zmieniło?

@TakToJestKontoMulti: Nie wiem, jak w iPhonie, ale w Androidzie opcja wyłączenia blokady jest w menu Zabezpieczenia w ustawieniach telefonu. Jak masz jakiś telefon z Androidem, to spróbuj do niego włożyć kartę i na nim zdjąć blokadę - ona się zapisuje na karcie SIM, nie
@kw401: Zmiana trwa od dawna i karty pojawiały się sukcesywnie w kolejnych salonach oraz przy sprzedaży wysyłkowej. Wymieniając kartę pół roku temu powinieneś otrzymać kartę, która nie ma opcji wyłączenia kodu.
@OrangeEkspert: To ciekawe, bo jak widać na załączonym obrazku, blokadę można wyłączyć. Poza tym po otrzymaniu karty blokada była domyślnie wyłączona, a PIN-u nawet nie dostałem - dostałem tylko kod PUK, a pani w salonie powiedziała mi, że jakbym chciał założyć blokadę, to powinienem trzy razy wpisać jakieś losowe numery, żeby karta się zablokowała, a potem odblokować ją kodem PUK i wpisać wymyślony przez siebie PIN.

Ale może to dlatego, że
Pobierz
źródło: comment_eF8IBVChkWvEAP65LxDIBCk7sFG3JAkn.jpg