Wpis z mikrobloga

@Czarizard: no dzięki za ten link, tam jest bardzo dokładnie wszystko opisane i wynika z tego tekstu własnie to, żeby przy braku oddechu natychmiast wprowadzać RKO. Może ktoś wyjaśnić skąd ta rozbieżność z procedurami na stronie KG PSP?
@Czarizard: tak, a jeszcze dokładniej o fragment "nie oddycha -> sprawdzam krążenie -> jeżeli nie ma krążenia to RKO, jeżeli jest krążenie to tlenoterapia". Przecież jak nie oddycha to krążenie się zatrzyma prędzej czy później, więc chyba to nie jest do końca poprawne.
@darkroman:

Ocena stanu poszkodowanego
Po urazie, podtopieniu, zatruciu
lub / i utracie przytomności

Zauważ, że procedura dotyczy konkretnego poszkodowanego, dokładnie takiego który jest po urazie !

Chodzi o to żeby wprowadzić dodatkową ilość tlenu u pacjenta POTENCJALNIE urazowego przed kontrolą krążenia.

Mam nadzieję, że troszeczkę rozjaśniłem już ;]
@darkroman: W tej procedurze nie jest określony poszkodowany, a w procedurze którą podałeś na początku jest opisane w jakich przypadkach zastosować 5 oddechów na początku (pacjent potencjalnie urazowy). Wbrew pozorom te 5 oddechów w przypadku wisielca, topielca i paru innych sytuacji są bardzo ważne przed ponowną oceną czynności życiowych.

Wszystko co powinieneś wiedzieć znajduję się w procedurach które ja Ci podałem (Wytyczne). A straż to zawsze ma jakieś dziwnie rozpisane te