Wpis z mikrobloga

  • 856
Ukraina wygrała na #eurowizja pieśnią o dramatycznych wysiedleniach tatarów krymskich.
Proponuje za rok wyslac z Polski posła Pawła #kukiz z pieśnią o rzezi wołyńskiej. Dzwięk pękających ukraińskich pupek będzie słyszalny w Lizbonie.
  • 16
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: Cleo/Donatan mieli utwór, który u ns się podobał, ale to nie znaczy, że taki folk light miałby się przyjąć w innych, niesłowiańskich krajach. Natomiast Szpaka piosenka mi się po prostu nie podobała, ale zajął 8 miejsce, więc to wcale nie najgorszy wynik.
  • Odpowiedz
Cleo/Donatan mieli utwór, który u ns się podobał, ale to nie znaczy, że taki folk light miałby się przyjąć w innych, niesłowiańskich krajach


@lowca_chomikow: Prawda jest taka, że co prawda trochę głosów od Słowian dla Donatana wpadło, ale nie on wszystkich. Szpak też dostał na podobnej zasadzie, więc ten folk wcale nie musiał mieć pozytywnego wpływu na głosy z tego rejonu świata.
Poza tym czyaąłem dyksusje i część Słowian była oburzona,
  • Odpowiedz
@joyko: też twierdzę, że jej piosenka jak i całe wykonanie było jedne z gorszych w tego rocznym konkursie. Pisałem o tym na mirko, ale fani i znawcy muzyki mnie zakrzyczeli pisząc że to najlepsza pieśń ever.
  • Odpowiedz
@kajelu: Chwileczkę - Ukraina miała piosenkę skierowaną przeciwko Rosji, która dokonała i dokonuje agresji i destabilizacji Ukrainy wschodniej, a ty chcesz się na nich mścić piosenką o rzezi wołyńskiej? Dlaczego chcesz się mścić na Ukraińcach za ten utwór?
  • Odpowiedz