Wpis z mikrobloga

#gotowanie

Mirki jak robicie jakieś zupy kremy to najpierw gotujecie warzywa i potem je miksujecie czy miksujecie i dopiero potem gotujecie? W większości przepisów jest żeby najpierw gotować potem miksować, a wygodniej jest robić odwrotnie. Ktoś coś?
  • 8
@kicioch: Uhm czyli rozumiem, że po prostu będzie różnić się konsystencją. Ja wrzucam to wszystko do blendera kielichowego, więc i tak jest w miarę gładkie. A wygodniej i szybciej jest najpierw zmiksować potem gotować.
@MozeSuker: takim mikserem pewnie tak, ale te miksery są używane głównie do koktajli i mało kto je używa do zup kremów. Dużo popularniejsze i najczęściej stosowane są blendery-żyrafy, stąd każdy przepis zaczyna się od gotowania.
@kicioch: Takim blenderem ręcznym to trwa o wiele dłużej, szkoda czasu na stanie nad garnkiem i miksowanie:P Do kielichowego wsadzasz 5sec i gotowe. A z czyszczeniem też nie ma problemu, zalewasz wodą odpalasz miksowanie i czyste.
@MozeSuker: Czy ja wiem czy dłużej, kilka razy zamieszasz na najwyższych obrotach i gotowe, warzywa są miękkie więc łatwo się rozpadają. Poza tym kielich ma ograniczoną pojemność, ja zupy gotuję w wielkim garze i wekuje w słoikach, blenduje wszystko za jednym razem.