Wpis z mikrobloga

Wczoraj mnie natchnęło na #ankieta bo gdzieś wyczytałem, że ogromny procent absolwentów nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Chciałbym to porównać z rodzajem ukończonych studiów. Ze względu na ograniczenia w ilości opcji zaliczmy technikum do studiów technicznych.

#kiciochpyta #pracbaza #korposwiat

Zaznacz opcję najbardziej pasującą do Twojej sytuacji

  • Skończyłem/am studia techniczne - pracuję w zawodzie 33.5% (630)
  • Skończyłem/am studia techniczne - nie pracuję w zawodzie 12.9% (243)
  • Skończyłem/am studia humanistyczne - pracuję w zawodzie 7.7% (144)
  • Skończyłem/am studia humanistyczne - nie pracuję w zawodzie 7.7% (145)
  • Nie mam wyuczonego zawodu 38.2% (717)

Oddanych głosów: 1879

  • 31
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: > UHUHUHU JAKI JA JESTEM WIELKI INZYNIER JAK TYLKO SKONCZE INZYNIERA TO ZOSTAJE ZAWODOWYM BOGACZEM ALE NAJPIER IDE NAPLUC JAKIEMUS SOCJOLOGOWI W TWARZ JAK MI BEDZIE PODAWAL FRYTKI Z MAKA SOLONYMI JEGO LZAMI CZUJE DOBRZE NADCZLOWIEK

Wstyd mi za takich ludzi. Przez takie cos niedlugo inzynierowie beda traktowani jak meme podobny do studentow prawa.
  • Odpowiedz
@PasozytZawiadaka: Wiem, ale jakiś mądry człowiek wpadł na pomysł, że ankieta będzie miała 5 opcji wybory maksymalnie. Postanowiłem więc wybrać te, których przedstawicieli jest najwięcej.

Uczelnie te dają bardzo konkretny zawód, więc jeśli zaznaczą studia techniczne to chyba będzie OK.
  • Odpowiedz
@DrMru: Myślę, że bardziej powinno być wstyd tym, którzy idą na takie studia nie z powołania, chęci pogłębiania danej dziedziny wiedzy i potem pracy w zawodzie np. wywołanego socjologa ale tylko po to, żeby iść na studia i "być mgr" - bo studia są bezpłatne. Tak - dla tych studentów tak, płaci za nie reszta społeczeństwa. Zupełnie odrębną kwestią jest fakt, że uczelnie wyższe doskonale zdając sobie sprawę, że nie ma
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Pytanie co cię tak śmieszy - weźmy na przykład takie zarządzanie/ekonomię po których ktoś, na przykład ja, pracuje w korpo zajmującym się analizami biznesowymi, ekonomicznymi i doradztwem w zakresie zarządzania. Nie są to kierunki humanistyczne?
  • Odpowiedz
@DrMru: a znam gościa ode mnie z klasy co miał 28% z rozszerzonej matmy i coś powyżej 40 z fizyki i najwięcej tego typu obrazków na fb wrzucał i kręcił gównoburzę z humanistami, po semestrze przekroczył deficyt i go #!$%@? xD najlepsze jest to, że z tego co wiem to starsi go utrzymują, nic nie pracuje i od września idzie na inne studia, ale też polibuda hardo bo on będzie inżynierem
  • Odpowiedz