Wpis z mikrobloga

@rozdajozadarmo: Oooo, jeszcze jeden artykuł o tym jak działają closures, tego nam w tym tygodniu brakowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak można nie rozumieć jak one działają? No ale w sumie chyba można, skoro oprócz "CO NOWEGO W ES6" ten temat jest absolutnym must-have na każdym szanującym się blogu
@Marmite: temat wałkowany do porzygu, ale ten artykuł jest inny :) Wyjaśnia nie tylko działanie domknięć, ale też sposób działania parsera JS (execution context stack).

A odnośnie samych domknięć, to pamiętam jak uczyłem się JS i czytałem o tym po raz pierwszy. Wszysko było niby jasne, ale nie potrafiłem sobie wyobrazić realnego użycia. Dopiero po jakimś czasie przyszło olśnienie i sprawa stała się po prostu oczywista. I żaden artykuł nie pomagał,
@rozdajozadarmo: Otóż to. Dla mnie closures też nie były jasne po pierwszym przeczytaniu, ale wystarczyło przerobić słynny przykład z wartością zmiennej wewnątrz pętli i już powoli stało się jasne. A po zagłębieniu się jak działa w JS scope chain to w ogóle nie ma tu nic trudnego.

ale ten artykuł jest inny :) Wyjaśnia nie tylko działanie domknięć, ale też sposób działania parsera JS (execution context stack).

To też nie jest