Wpis z mikrobloga

Siema mirki, krótko - dzisiaj Mid-Range hunter.

TL;DR: Polecam deck, nie wiem czy da się nim wbić legendę, ale zapewne da, ja w końcówce tamtego sezonu dojechałem nim do drugiej rangi także na pewno da się tym grać.

Chciałem zrobić dzisiaj poradnik/opis dot. N'zoth C'thun Rogue'a, ale stwierdziłem, że przez duża ilość legend która jest wymagana w tamtym decku taki tekst zbytnio nie przyda się wielu mirkom, a ten deck wydaję mi się o wiele bardziej przystępny.

http://www.hearthpwn.com/decks/543306-mid-range-hunter
Deck do obejrzenia w linku powyżej.

Ogólny zamysł decku jak to każdego mid range decku to katowanie controlów i próba o przetrwanie i wyjście obronną ręką z walk z aggro deckami.

Deck wymaga 3380 pyłu do scraftowania go, także nie dużo + 2 karty z przygody LoE (Huge Toad).
Przybliżmy sobie listę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2x Fiery bat - 2/1 za 1 many, Beast. Świetna karta moim zdaniem a jeśli jeszcze RNG stoi po waszej stronie to już w ogóle PogChamp na całego. Czasem powoduje uczucie u przeciwników, że mają do czynienia z jakimś aggro deckiem a taka dezinformacja działa oczywiście na naszą korzyść.

2x Hunter's Mark - Wcześniej przyznam, grałem w tym decku jedną kopię tej karty, ale poprzez wysyp FUCK THIS GUY 7/7 za 4 many u szamana, musiałem wsadzić dwie kopie. Karta jest oczywiście zmorą wszystkiego co duże i ma dużo HP. Zawsze w akcie desperacji możemy użyć combo Unleash the hounds + Hunter's mark aby wyczyścić przykładowo wrogiego C'thuna.

1x Tracking - Mam mieszane uczucia co do tej karty powiem szczerze, gram ją bo czasami z moim szczęściem dostają na rękę mana curve 8 / 8 / 6... Mi pomaga, ale jest to karta dosyć luźna w tym decku. Jeśli czujecie, że coś innego lepiej się sprawdzi to zapraszam do kombinowania :) Pamiętajcie tylko o jednym - W momencie gdy wybieracie jedną z trzec kart POZOSTAŁE DWIE są ODRZUCANE a nie wsadzane spowrotem do decku.

2x King's Elekk - Solidne 3/2 Beast, Battlecry: Wyciągnij Savannah Highmane bądź zbłaźnij się i daj przeciwnikowi informacje o swoim decku :D Dodatkowy draw zawsze spoko. Dodatkowa bestia też zawsze spoko.

2x Huge Toad - Żaba która wydaje odgłos jak by miała wymiotować, ot nasz kolejny mały drop który gdy trzymamy coina na ręcę może zostać wzmocniony i stauntowany przez Houndmastera. Niezła karta sama w sobie, jeśli RNG nam sprzyja to na równi trejduje się z 3/4 shamana.

2x Quick Shot - Używamy głównie jako removal 2 lub 3 hp'kowych zagrożeń na stole. Nie próbujcie tryhardować aby dostać draw effect z tej karty - praktycznie nigdy się to nie stanie. Traktujcie tekst tej karty jako po prostu zadaj 3dmg. Choć nie powiem, czasami w później fazie gry gdy oboje nie macie kart z przeciwnikiem może ona uratować dupę swoim draw effectem.

2x Animal Companion - Kartą którą wszyscy znają, dla nas praktycznie każda opcja jest dobra. Wiadomo, czasem potrzebny Huffer, innym razem potrzebny jest akurat Huffer a i Huffer z tej karty nie zaszkodzi :D :D (Ale tak na serio, w tym mid range decku każda opcja jest dobra) Leokk zamieniony w kolejnej turze w +2/+2 Taunt przez houndmastera to KreyGasm)

1x Deadlyshot - Hard removal w naszym decku, co prawda losowy ale poprzez to, że nie wymaga celowania ma swoje plusy - doskonale pozbywa się miraclowego edwina 14/14 który akurat dostał conceal. Wtedy używamy deadlyshota a nie tauntujemy się - wasz przeciwnik już pedalsko się uśmiecha z sap'em w swojej startej od fapania dłoni.

2x Eaglehorn Bow - Wiadomo, winaxe to nie jest, statystyki te same czyli 3/2. Kawał solidnej broni jak by nie patrzeć. Jedyny mankament jest taki, że w tym decku nie ma ani jednego sekretu, ALE... nikt nie zakazuję go wam tutaj wsadzić (Choćby za ten tracking, np. Freezing Trap) Broń sama w sobie jest bardzo OK - pewne value.

2x Skill Command - Zapewne nie ma osoby w tym tagu która nie znała by tej karty. Gdy mamy ją na ręcę w 1 lub w dwóch kopiach w późnej fazie gry to możemy już robić sobie setup pod lethal. Wraz z pasywką i bestią na stole jest to 12DMG za 8 many - solidna rzecz. Nie boimy się używać tej karty jako removal. Gdy przeciwnik ma na stole 7/3 a nam pasuje usunąć go skill commandem to to robimy, a nie czekamy na lepszy dzień - bo ten po rozjechaniu naszej twarzy przez 7 ataku + coś nie będzie istniał :D

2x Unleash The hounds - Bardzo dobra karta, zabójca zoolocków. Świetne combo z: Skill command, Leokkiem. Używamy jako board clear bądź jako lethal.

2x Houndmaster - Combi się naturalna sprawa z każdą bestią w tym decku. Bardzo dobry "safe" play to w 3 turze Coin+ Infested Wolf, a w kolejnej Houndmaster na wilka bądź na to co z niego pozostało czyli pająki 1/1 które w odróżnieniu od Spectral spiderów z naxx są bestiami, także efekt Houndmastera w tym przypadku zadziała. Czasami w momencie gdy mamy Savannah Highmane na stole oraz inne bestie warto dać taunt innej bestii, gdyż Savannah już sama w sobie jest potężnym zagrożeniem - gdy ją jeszcze zbuffujemy to staje się niezaprzeczalnie najlepszym celem na hard removal przeciwnika.

2x Infested Wolf - Karta opisana powyżej. Jej siła tkwi w tym, że z reguły ciężko pozbyć się JEGO + dwóch pająków 1/1 w jednej turze.

1x Princess Huhuran - 5 mana minion, solidne 6/5, aktywuje deathrattle innego friendly miniona. Samo "body" tej karty jest wg. mnie fajne, a jeśli zagramy ją z Highmane na stole to już czysta value fiesta. Wcześniej grałem tym deckiem jeszcze z Sylvanas która w teorii generuje turbo value z tą kartą. Ale w praktyce przez jakieś 70 meczy udało mi się uzyskać ten efekt RAZ.

1x Ram Wrangler - #!$%@? the crabs obey me... W oryginalnym decku przed moimi zmianami grany w dwóch kopiach, ja go zmieniłem na jedną kopię bo w jednej grze 2x Hungry Crab na stół to było za dużo dla mojej psychiki. NIGDY. NIE. DOSTAŁEM. KING CRUSHA. Z TEJ. KARTY. KUHHRWA. NIGDY. No ale wy może macie lepsze RNG :)

2x Savannah Highmane - Jedna z najlepszych kart w tym decku. Koszmar control warriorów - dostają oni hemoroidów i wrzodów na samą myśl o 6 turze. Bardzo ciężko zdjąć króla lwa ze stołu oraz x2 2/2 gówniaki które się z niego wysypują. (Miejmy to w głowie, że obecnie silence jest o wiele rzadziej spotykany, także fuck your brawl asshole) Zagrana w 7 turze, nawet w momencie gdy zginie tworzy dwie hieny 2/2 które...

2x Call of the wild - ...dostają natychmiastowe posiłki #!$%@? hunterowej ekipy i zamieniają się w bestie 3/2 pod przewodnictwem CHRUM CHRUM 5/2 Charge! (Roleplayer mode off ( ) )
Call of the wild to wg. mnie kosmiczna karta. 3x Animal companion za 3 many zamknięty w jednej karcie za 8 many. Genialna, prosta, nie wymagająca tłumaczenia karta. Jako jedyną rzecz o tej karcie dodam, że jeśli macie 6 minionów na stole i koniecznie musielibyście rzucić Call of the wild na stół, to wtedy przyzwie ona Huffera, Huffer jest zawsze pierwszy w kolejności. Always huffer.

No to mamy wszystkie karty. Jako, że jest to midrange deck ma on na celu karanie control warriorów, priestów i innych tego typu decków. Pamiętajcie tylko, że nie jest to żaden face hunter. Stary Rexxar już nie istnieje, nowym Rexxarem jest Thrall :D
Deck pozostaje dosyć luźny - można dużo rzeczy zmienić i dalej będzie OK!

Jeśli o czymś zapomniałem a na pewno tak jest to możecie mi przypomnieć, jeśli ktoś dotrwał do tego miejsca i przeczytał całość, to standardowo respect :D Mam nadzieję, że komuś się ten deck oraz opis przyda.

Standardowo tag #xarntwitch żeby co poniektórzy kustosze wykwintnej kultury osobistej nie musieli widzieć wpisów pisanych przez takiego buraka jak ja ( )

Pozdrawiam serdecznie :D
#hearthstone
  • 11
@xarn007: nie jestem przekonany co do 2 hunter markow i deadly shota w decku. Moim zdaniem to za dużo. Po za tym bawiłem sie trochę nowa legenda i mimo fajnego efktu ciezko z niej wyciągnąć value i zagrać w tempo :/
@tallman: O tej Princess Huhuran wspomniałem właśnie, że no ciężko cholera wyciagnać value, to fakt... Na co podmieniłbyś 1 hunter mark'a oraz deadlyshota? Na zmianę dwóch hunter marków po prostu się nie zgadzam :D
@tallman: Jakiś trap już chyba prędzej moim zdaniem, bo w tej grze nie ma dobrych 5 dropów tak w ogóle :D Niektóre mana sloty sa przepełnione dobrymi dropami a na 5tkę jest coś co by powalało? :D Kiedyś był Loatheb przynajmniej :D Ew. Stranglethorn Tiger 5/5 Stealth.