Wpis z mikrobloga

Mirki, ratujcie!
2 raz w ciągu dwóch tygodni miałem ataki na strony. Z jednym sobie poradziłem (atak przeprowadzony przez dr. silent hill). Dzisiaj sprawdzam strony w wyszukiwarkach a moja strona indeksuje się tak jak na zrzucie. Każda domena ma inne reklamy, w źródle strony nic takiego nie ma, ale w wyszukiwarce tak to wygląda. Ma ktoś JAKIEKOLWIEK pojęcie jak sobie z tym poradzić? Bo nie mam żadnych pomysłów. (strony są postawione na joomla i sklep na presta).
Dodatkowo w każdym folderze na serwerze pojawił się plik .html z ciągiem znaków np.: 60AB1DBFBA640567063492A2AEF375C6.html (w każdym folderze jest inny taki plik).

#programowanie #pytanie #pytaniedoeksperta #www #php #joomla #pomocy #serwery
Pobierz michau15 - Mirki, ratujcie!
2 raz w ciągu dwóch tygodni miałem ataki na strony. Z je...
źródło: comment_YxsQPvH71rhMZn5zqV5cWlARdUKK8Q8P.jpg
  • 5
@michau15: Logujesz się przez ftp i sprawdzasz pliki ostatnio zmodyfikowane (.php, .html). Mogą być te, które się pojawiły. Masz datę. Prosisz admina o listę plików wraz z katalogami, które mają tę datę. Zaciskasz zęby i sprawdzasz każdy z podesłanych plików (przy odrobinie szczęścia będzie ich kilka, w przeciwnym wypadku kilkaset albo nawet kilka tysięcy). Interesują Ciebie wstawki typu '<?php eval <?php base64_decode' oraz dziwne ciągi znaków nie mających sensu. Automat wstawia