Wpis z mikrobloga

Witajcie

Dzięki uprzejmości mojego różowego i za jej namową, jak również z pomocą jej laptopa proszę was bardzo o pomoc. Nie mam pewności czy to najbardziej odpowiednia grupa ale w razie gdyby nie to proszę moderację o przesunięcie tego posta do innej, odpowiedniej, grupy...

Zaczęło się od problemu z klawiatura laptopa – chociaż go nigdy niczym nie zalałem to niedawno zaczął mi świrować tzn. wpisywał mi sam do każdej przeglądarki, formularza, hasła, office itd. ciąg / ciągle literę e. Później, czasami, zamiast e wpisywał q, ale rzadko, głównie e.

Pierwszym, doraźnym i prowizorycznym rozwiązaniem było trzymanie Backspace i stukanie do skutku w literę (klawisz) e i po którymś tam kliknięciu problem na jakiś czas ustępował.

Chcąc się tego problemu we własnym zakresie pozbyć postanowiłem, że jedynym, najprostszym i najskuteczniejszym, choć mimo wszystko być może częściowo prowizorycznym rozwiązaniem będzie, o ile się da i uda, (całkowite) wyłączenie klawiatury w laptopie i korzystanie z drugiej, bezprzewodowej, z której i tak ostatnio głównie korzystam.

Więc w (bezkresnym) internecie znalazłem stosunkowo prosty sposób na wyłączenie laptopowej klawiatury i miało być prosto, szybko i dobrze a wyszło jak wyszło – tragicznie... Sposób polegał na wyłączeniu laptopowej klawiatury poprzez menedżera urządzeń w ustawieniach.

Jednakże nie wiem czemu i jakim cudem coś poszło nie tak bo teraz dalej wpisuje mi się przy starcie windowsa jako hasło ciąg liter e – czyli ewidentnie klawiatura laptopowa jak działała tak działa a bezprzewodowa też.

Jednakże po dojściu do momentu wpisywania hasła i jego wpisaniu windows 10 dalej w ogóle nie startuje, albo też startuje tylko nie może wystartować, czy jak to inaczej, bardziej fachowo i dokładnie nazwać. Wg. instrukcji z internetu wyłączyłem, bądź też nawet usunąłem, w menedżerze urządzeń standardowa klawiaturę PS/2.

Laptop Lenovo, model G710, wersja z i5 a system operacyjny to windows 10.
Bardzo zależy mi na kilku plikach i pewnych dokumentach jak również poczcie elektronicznej więc jakieś drastyczne rozwiązanie typu formatowanie nie wchodzi w grę przynajmniej do momentu aż będę miał te „rzeczy” pozgrywane / zabezpieczone…

Dzięki za wszelką pomoc
#komputery
  • 5
@Jadzka79: Możesz spróbować zdjąć zatrzaski klawiatury (o ile się da w tym modelu) i odpiąć ostrożnie jej taśmę od mobo. Do tego potrzebujesz zwykłą klawiaturę usb, bo z bezprzewodową może nie zadziałać.
Jak będziesz miał zwykłą klawiaturę to możesz też wystartować system w trybie awaryjnym (klawisz f8 podczas bootowania).
Super! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Właśnie co udało mi się odpalić windowsa w trybie awaryjnym! Dzięki wam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może zanim coś zrobię nie tak jak należy wpierw się was może zapytam o dwie rzeczy. Co do przeniesienia samych plików, dokumentów, itp. to jest to proste ale