Wpis z mikrobloga

Ludzie z #fotografia pomocy. Szukam lustrzanki jakiejś dla siebie, do tej pory pracowałem na a580 ale z racji że siostra wróciła do fotograficznego fachu ja zostałem na lodzie. W fotografii coś tam kumam i rozumiem obsługiwać się lustrzanka potrafię. Planuję ja rozpocząć swoją zawodową przygodę z fotografią jako iż już chodziłem z siostrą i dziewczyną na wesela zarobkowo robić zdjęcia, na obróbce też coś się znam więc czemu by nie. Pytanie takie jaki aparat wybrać gdy chcę od początku startować tzn bez obiektywów. Dziewczyna ma nikona d7100 ale mnie za bardzo w tej chwili nie stać na takie cacuszko więc to nie wchodzi w grę. Chciałem całować też w nikona ale jaki polecacie model. Bardzo zależy mi na tym by body radziło sobie dobrze z wysokim ISO bo robię też zdjęcia kosmosu. Warto by jakoś ergonomicznie były ułożone przyciski a nie tak jak w nikonie d5300 jest tylko jedno pokrętło do zmiany czasu migawki a do przysłony trzeba trzymać czy nacisnąć kompensacje ekspozycji. Ergonomia i szybkość ustawiania będzie u mnie na pierwszym miejscu bo ostatnio rozkręcam zdjęcia koncertowe.
Co polecacie? Nikon, Sony, Canon jakiś może jakiś pentax help me. Najkrótsza droga sprowadza mnie do Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kasę jaka bym przewidział na samo body to powiedzmy te 2,5 k wolę przyoszczędzić na body a zainwestować w obiektywy wiadomo ( ͡ ͜ʖ ͡) to jak pomożecie?
  • 5