Wpis z mikrobloga

#polityka ##!$%@?
przeglądam sobie populacje Czech i na wiki jest napisane "
According to preliminary results of the 2011 census, the majority of the inhabitants of the Czech Republic are Czechs (63.7%), followed by Moravians (4.9%), Slovaks (1.4%), Poles (0.4%), Germans (0.2%) and Silesians (0.1%). As the 'nationality' was an optional item, a substantial number of people left this field blank (26.0%).[114] According to some estimates, there are about 250,000 Romani people in the Czech Republic.[115][116]

Spojrzałem też na ich demografie i mają dziure demograficzną od 1982 ( my mamy dopiero od 1992)
Zatem pytam ja się, co siętam #!$%@?ło ? Ściągneli tyle imigrantów przez te 30 lat ? ( rumunia, ukraina, bałkany i inne kraje) czy może 25 % ludzi ma #!$%@? mózgowe i nie przyznaje się do własnego kraju?
  • 6
@plumkajacy_kalafior: Do 1991 roku żyli razem Czesi,Słowacy ,Morawianie i Slazacy razem.Przez te 40 lat .Wystarczy że mam była Czeszka ojciec Słowak a dzieci ? Inna sprawa że przez komume była promowana tylko Czechosłowacja nie naród czeski czy słowacki.Do tego brak w ogóle kościóla który jak w Polsce był forma opozycji w Państwie za PRLu.Który też utrzymywał tradycje narodowa.
@1tona: ty chyba czytać nie bardzo umisz ze zrozumieniem. Pytam o frakcje 25 % bez oznaczenia narodowości a nie o słowaków czy Czechów. Ci są wydzieleni. Nawet morawianie są wydzieleni choć to humbug bo moravian to tak samo jak wielkopolanin dx
@1tona: mam na myśli terytorium. Skoro nastapił podział i nastąpił nie bez powodu to z automatu jesteś takiej narodowości na której terenie masz obywatelstwo. słowacja to taki kraj z dupy, sztuczny bo 1/3 ludności to węgrzy, tak w ogóle.
w czechach masz Bohemian, moravians a słowacja to takie niewiadomo co. Jakiż to naród? Mniejszość ala ślązacy, którzy zawsze byli obywatelami jakiegośkraju. Zwyczajna regionalna ludność z nieco silniej rozwiniętą świadomością lokalną i