Wpis z mikrobloga

Chciałem dzisiaj spędzić miło dzień z moim różowym więc postanowiliśmy gdzieś pojechać. Najpopularniejsze miejsca polecane na różnych stronach internetowych w rejonie Górnego Śląska już zwiedziliśmy więc rozglądałem się za zamkami w Czechach. Ale że w tym miesiącu miałem sporo wydatków i trochę szkoda było mi na paliwo to wpadł mi jeszcze w oko Pałac w Sławikowie. A właściwie jego ruiny. Miejsce fantastyczne, szkoda tylko, że dopuszczono pałac do takiego stanu... Bezpiecznie wejść można jedynie do piwnic i w niektórych miejscach jeszcze na pierwsze piętro. Oczywiście drugie piętro ani też dach już nie istnieje. Aż żal patrzeć jak taki piękny pałac z ogromnym ogrodem niszczeje. Gmina zamiast próbować sprzedać ten teren mogła by pomyśleć lepiej o przekazaniu go za darmo osobie, która zobowiązałaby się odremontować jakąś część pałacu. #zamki #podroze #podrozujzwykopem
Jeśli znacie jakieś ciekawe miejsca w okolicy #katowice #slask #gornyslask To proszę o podzielenie się informacjami.
Jeśli chodzi o zdjęcie to wiem, ze fotograf ze mnie ciulaty ;)
breskali - Chciałem dzisiaj spędzić miło dzień z moim różowym więc postanowiliśmy gdz...

źródło: comment_Ll1acpEIZ75jkv2OMyNHq1M75gzIJFzp.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@breskali: jeśli piszesz już o chęci szukania takich miejsc w Czechach to polecam Ci zaraz za granicą czeską (Hlucin) fortyfikacje (a w zasadzie cały szlak + wolno stojące czołgi przy drodze) - od dłuższego czasu mamy z dziewczyną chęci się tam przejechać ale na razie nie możemy dobrać pogody do wolnego czasu. Znalazłem o tym informację na tej stronie i wygląda to ciekawie - wiele razy przejeżdżałem w tamtych miejscach i
  • Odpowiedz
@Hotstepper: Notuje w notatniku i przy jakiejś okazji się tam wybierzemy. A byliście moze w ruinach pałacu Eichendorffa? Nie potrafiłem znaleźć wcześniej dokładnego położenia pałacu. Wiedziałem jedynie, że jest kilka km od pałacu w Sławikowie. Teraz udało mi się znaleźć jego położenie: https://www.google.pl/maps/dir/Parkowa+8,+S%C5%82awik%C3%B3w/50.161009,18.233313/@50.1663592,18.2192732,14z/data=!4m8!4m7!1m5!1m1!1s0x47116bb394039991:0x44dae8e51f75dcfe!2m2!1d18.218868!2d50.18447!1m0
  • Odpowiedz