Wpis z mikrobloga

Czy musze odblokowaywać bootloader w #mi5 i wgrywać nowego softa ? Dostałem go z #android 6.0 i MIUI 7.2.8 global. Czy warto grzebać i się bawić coś więcej zyskuje się oprócz języka polskiego ? W sumie telefon zakupiłem ze względu na zdjęcia i z tego co czytałem miały być problemy z brakiem sklepu play ale mam go normalnie wgranego... korzystać normalnie bez zmian ? czy jednak będę miał jakieś ograniczenia #miuipolska #xiaomi #miui
  • 14
@spunik: ale jaki jest tego większy sens ? i sytuacja w której musze prosić #xiaomi o pozwolenie... a z chęcią bym to teraz zrobił bo mam wolny wieczór, to nie mam jak bo musze czekać aż łaskawie dostane sms z zgoda. Może masz konto na którym mógłbym odblokować swój telefon ?
@PanPiotrus: He nie nie mam sam niedawno dostałem pozwolenie i teraz walczę bo za każdym razem zatrzymuje się na 50 % żeby go odblokować. Poczytasz trochę to zobaczysz sam że nie zawsze jest gładko, ale wydaje mi się że lepiej mieć go odblokowanego. Co do polskiego romu sam nie wiem jaka jest różnica ale korzystam z 7.3.2 i na razie mi nie przeszkadza brak polskiego.
@PanPiotrus: jak masz globala i nie masz problemów z krzaczkami wyskakującymi na każdym kroku, jak również nie ma problemów ze zbyt szybko wyczerpującą się baterią (chyba 7.2.4 miało), to go sobie zostaw, bo nowszy soft nic specjalnego nie wnosi.

Ja dostałem smsa z zaakceptowaniem unlocka po chyba 5 dniach (włączając weekend). Czyli możesz poprosić, a jak wyjdzie coś wartego zmiany softu to pewnie do tego czasu już będziesz miał odblokowany telefon.
@BetonowyBrodaczBezAfro: Najlepsze jest to że telefon chyba za 7 razem od pozwolenia poszedł, niby zweryfikowany wszystko ptaszki na zielone ale okazuje się że dalej nie mogę wejść do recovery :(, więc teraz muszę kombinować z tym rom dev oczywiście skorzystam z rady i zmienie vpn. Czy to prawa że pozwolenie jest na miesiąc?
@BetonowyBrodaczBezAfro @spunik: od momentu otrzymania zgody, pozwolenie jest tak właściwie forever, a słowo miesiąc odnosi się do tego, że np. Dostajesz zgodę dzisiaj i odrazu odblokujesz mi5, mija miesiąc i znów możesz odblokować jakieś xiaomi, ale nie musisz, zgoda sobie czeka na wykorzystanie :) i po kolejnym wykorzystaniu, znów musisz odczekać miesiąc by uwolnić BL ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)