#nba Jeszcze jedna rzecz. Jakiś czas temu, jak jeszcze Andre Drummond co noc żyłował najgorsze w historii wyczyny na linii rzutów wolnych, [zdarzyło nam się poobijać w temacie hackowania](http://www.wykop.pl/wpis/16224037/nba-nowy-poziom-#!$%@?-w-3-kwarcie-meczu-roc/) wszystkich tytanów rzutów z linii. Postawiłem wtedy tezę, że hackowanie samo z siebie nie jest złe (bo czemu nie korzystać ze słabości ceglarzy), ale idiotyczność przepisów w NBA powoduje że nic tylko tego nadużywać. Ale to było nic

Bo szczyt #!$%@? przyszedł dzisiaj. Póki co nigdzie nie widzę tego w wersji multimedialnej, więc póki nie wrzucicie mi jakiegoś tutoriala jak to zgrać z league passa na gfy to muszę to opisać słowami. Po wyjściu zawodników na 3 kwartę, Cavs mieli wznowić grę spod swojego kosza. Piłkę od sędziego do wybicia dostał James i już ją prawie złapał ale... Mike Scott sfaulował Tristana Thomspona i wysłał go na linię. Czaicie? 12:00 na zegarze, ławki rezerwowych jeszcze w szatniach, żaden zawodnik jeszcze nie dotknął piłki od czasów zakończenia 2 kwarty 20 minut temu i już ktoś wędruje na linię rzucać wolne. Gdyby nie wcześniejszy epizod Scotta na parkiecie to zagrałby w tym meczu 0 minut i 0 sekund popełniając przewinienie na parkiecie

Jeżeli ktokolwiek jest mi w stanie wytłumaczyć czemu ma służyć taki przepis i dlaczego faulowanie zawodników nie uczestniczących w grze interpretowane są jako faule "z duchem gry" (no bo z definicji nie są niesportowe) to ja będę wdzięczny

Dla mnie mogą sobie rzucać po 100 wolnych, jeżeli faule wynikają z gry w koszykówkę, ale samej idei faulowania graczy bez piłki nie łyknę nigdy. Co będzie następne? Sfaulują kogoś pod prysznicem przed meczem i zaczniemy spotkanie nie od jumpballa tylko od wolnych?

Wołam @1marcin1 bo wtedy bronił tej, #!$%@? moim zdaniem, zasady
  • 9
@Vojtazzz: A takie pytanko apropos zasad, zawodnik po faulu rzuca osobiste dopiero po 5-tym faulu w kwarcie, czy "hackowanie" zawsze powoduje odesłanie zawodnika na linię rzutów osobistych? Bo trochę nie rozumiem jak mogło się wydarzyć to co opisałeś.
@Vojtazzz: To raczej jest dlatego,że nie faul był popełniony bez wznowienia gry. Nawet w Polskiej lidze kosza jak piłka jest z boku i broniąc przypadkiem sfauluje się przeciwnika to dostaje osobiste.
Kiedyś Koszarek cos takiego odwalił chyba. Ale mogło być to też w Eurocup,już nie pamiętam bo dawno temu to było.
E:i nawet mozliwe,że jest to traktowane jako faul niesportowy w Europie.

A co do meczu to też mi się to
@1marcin1: Ja się nie pytam dlaczego rzucał wolne tylko jaki jest sens wprowadzania takich absurdalnych przepisów. Normalnie jak sfaulujesz przed wznowieniem to jest rzut wolny i piłka z boku a tu masz 2 wolne dla faulowanego. To jest #!$%@? bez sensu xD (nie lubię tej emotki, ale tylko ta pasuje)