Wpis z mikrobloga

@MaG8: larseny na 1,5x1,5?jakie uzasadnienie na taka #!$%@? żeby larseny bic?wiesz ile to bedzie kosztowac?jest milion sposobów a Ty wybierasz najdrozsza chyba możliwość
  • Odpowiedz
@MaG8: glina piaszczysta?ił?spoiste niespoiste?jak masz wode od 1,5 to i tak drenaz, mozna zabic scianke szczelna, i iglofiltry, nie wiem co masz tam do zrobienia...no generalnie ciezko powiedziec bo tego nie widze, ale stary pomyśl 100 razy zanim wezmiesz larseny, chyba ze masz nieograniczny budzet
  • Odpowiedz
a zwykle rozpory te gotowe?pompa albo igły i jazda, studzienke obsadzic to jest moment, poszedlbym w cos tanszego na taka jednorazowa akcję, jak masz miejsce to rozkop szerzej, koparka i tak pewnie masz, troche wiecej z zageszczarks gosciu pobiega ;p kregi ustawić i zasypac w #!$%@?, chyba ze masz jakies cudowne odbiory inspektorow ;p w zwyklym piasku jest o tyle dobrze, ze sie filtry nie zapychaja.
  • Odpowiedz
@bohun89: no nie, nie mogę się z tym zgodzić. jeśli chodzi o drewniane, to pewnie masz na myśli berlinkę, a ona nie jest ścianką szczelną. Jedyną ścianką szczelną jest ściana z grodzic stalowych czyli Larseny. Ściana żelbetowa, o której mówisz, to ściana SZCZELINOWA, nie SZCZELNA.. taka mała różnica.. Ale spoko, większość osób to myli.. :)

Prowizorka z heba, z drewnem, to właśnie typowa berlinka, ale ona w żaden sposób nie zabezpiecza
  • Odpowiedz
  • 0
@przemonik: studnia będzie plastikowa. robię u siebie i chce żeby było porządnie. nie musi być po tanio sci. miejsca niemam bo obok leci gaz i woda. mam pomysł ze wykopie szybko i zrobię dziurę w kanalizacji gdzie spłynie woda naplywajaca. dalej szukam takich małych laresenow jak nie znajdę to ścianka berlinska z desek
  • Odpowiedz
@MaG8: http://www.agastyl.pl/rodzaje_grodzic.html zerknij na to, ale nie wiem czy jest sens kupować coś takiego. Są też takie małe profile larsena (około 4 razy węższe), ale za #!$%@? nie pamiętam jak na nie mówili.

Pytanie czy masz czym wcisnąć takie profile w grunt na około 3 metry ? Młot tutaj niewiele pomoże.

Ogarnij sobie profesjonalną ekipę ze sprzętem i zrób, to bezpiecznie.
  • Odpowiedz