Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy ! Ostatnio zacząłem przysiadać z ciężarem, który już sprawia mi nieco więcej problemów i w trakcie ćwiczenia zdarza się, że zaczyna boleć mnie pachwina, czasem symetrycznie, chociaż ostatnio bardziej z prawej strony. Bolą też mnie lędźwia z prawej strony.
  • 11
@Trynidad: wynika to prawdopodobnie z tego, ze bierzesz za duzy ciezar. Zrob deload. Swoja droga ja w ten sposob naderwalem przywodziciel i babralem sie z tym przez pol roku. Nie polecam.
@Trynidad: 10% to nie deload, ja bym zszedl o 30% i skupil sie na prawidlowej technice bo bol moze sie pojawiac nie tylko przez podnoszenie za duzych ciezarow, ale tez przez zla technike.
@zasadzka01: No właśnie problem w tym, że ćwiczę sam w domu bez lustra. Czasem nagrywam filmiki, ale ciężko mi lapsa ustawić pod dobrym kątem. Niedługo będę bardziej mobilny to wtedy siłkę ogarnę, ale póki co to zrobię deload. Chociaż trochę szkoda, bo już prawie podnosiłem swoją wagę :p
@Trynidad: Przysiad z własną wagą to nie jest aż tak duży ciężar. Jak na tym etapie coś odczuwasz, to albo nienajlepsza technika sama w sobie, albo kiepska mobilność w biodrach, albo ogólny brak rozciągnięcia (to ma wpływ na technikę, ale i obciąża organizm). Może kiepsa stabilizacja i słabe mięśnie głębokie. Rób na razie mniejszym ciężarem i skup się, żeby to wyglądało, jak na filmikach instruktażowych. Możesz się nagrać telefonem i ocenić.