Wpis z mikrobloga

@lerner: no kilka spraw:
1. Póki co UE ma mega kryzys i dąży do samo-destrukcji
2. to już nie jest "unia" tylko powoli robi się drugi związek radziecki. Niby jesteś "zaprzyjaźnionymi" państwami, ale tak na prawdę jesteśmy trzymani za ryj
3. Nie podoba mi się to, że nie respektuje się demokracji. Tak kurna demokracji, bo PiS (nie głosowałem na nich) został wybrany demokratycznie i kiedy zaczął dbać o interesy swojego narodu bardziej niż o interesy unijne, to nagle robią z nas faszystów
4. Wyciągneliśmy chyba co się da i wydaje mi się że trzeba się ratować z tonącego statku
5. Jeśli Rosja obraża się na Unię, to obraża się tez na Polskę. Wolę z Ruskimi nie zadzierać. PiS akurat lubi to robić, to szkoda żeby jeszcze to unia teraz robiła i dowalała
  • Odpowiedz
@Den_Waldganger: nie zrobi, mamy jeszcze NATO i za silną pozycję w tej stronie Europy. Jakkolwiek nie ufam jankesom i ich zapewnieniom o wielkiej przyjaźni o tyle, jesteśmy jednak dla nich najwazniejszym partnerem wśród krajów słowiańskich i nadbałtyckich
  • Odpowiedz
1. Póki co UE ma mega kryzys i dąży do samo-destrukcji


@samixpl: dąży do samodestrukcji bo z jednej strony USA robi rozpierduchę na bliskim wschodzie (do czego wrócę za moment), a Rosja finansuje prawicowe partie polityczne.

2. to już nie jest "unia" tylko powoli robi się drugi związek radziecki. Niby jesteś "zaprzyjaźnionymi" państwami, ale tak na prawdę jesteśmy trzymani za
  • Odpowiedz
Za wcześnie jeszcze na odejście. Wielka Brytania, Francja.. to są kraje które powinny odejść z Unii bo oni tylko tracą. My jak narazie wysysamy z unii i niewiele dajemy. A co do imigrantów to bym się nie przejmował ,że nam ich wcisną.
Te kary są śmieszne i ich po prostu nie zapłacimy tak jak i inne kraje ich nie zapłacą.
  • Odpowiedz
@samixpl: Wychodząc z UE naruszymy pewien porządek i strefy wpływów.Na pewno zostaniemy za to ukarani żeby odstraszyć innych "patrzcie jak ich urządziliśmy to was spotka jak będziecie podskakiwać"

Nawet takie Uk które powiedzmy sobie szczerze jest krajem duuuuuzo bardziej liczącym sie od Polski jeśli zdecyduje sie na wyjście zobaczy jaka jest osamotnione.Japoński premier dziś im to uświadomił.
  • Odpowiedz